Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Jechał z drewnem i wpadł w ręce policji

Obrazek

To miał być zwykły transport drewna na przyczepie ciągnika. Kierowca miał jednak kilka „tajemnic” i wpadł w ręce policji i straży leśnej jak śliwka w kompot.

Aleksandra Galus13 grudnia 2017, 15:54
Zbliżają się święta, zbliża się też szał dekorowania choinek i… wycinania ich „na dziko” z lasu. Dlatego policja oraz straż leśna z okolic Złotoryi (woj. dolnośląskie) prowadziła w ubiegły weekend akcję, mającą na celu przeciwdziałanie nielegalnej wycince drzew. Jednak przy okazji kontroli wywożonych z lasu drzew, znalazły się jeszcze inne „przypadki”. W ten właśnie sposób przyłapano rolnika, kierującego ciągnikiem w stanie nietrzeźwości i… nie tylko.

Kiedy strażnicy zatrzymali do kontroli 30-letniego mężczyznę, kierującego ciągnikiem z przyczepą, na której znajdowało się załadowane drewno, nie spodziewali się, że właśnie wpadł im w ręce kierowca, który wsiadając w ciągnik wykazał się nieodpowiedzialnością. Dlaczego? Wprawdzie nie dopatrzono się nieprawidłowości w zakresie przewożonego drewna, ale bardzo szybko, podczas rozmowy z nim, dało się czuć woń alkoholu. Po zbadaniu delikwenta alkomatem, okazało się że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. A ponadto traktor nie posiada aktualnego przeglądu technicznego, a sam traktorzysta nie ma przy sobie ważnej polisy OC, ani prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierował traktorem mimo decyzji Starosty Złotoryjskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz sąd zdecyduje, co będzie dalej z kierowcą traktora.    ag

Fot. dolnośląska policja

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Wypadek: ziemniaki na drodze, a ciągnik w rowie
Uwaga na fakenewsy o kebabie


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)