Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Kirovets – rosyjskie monstrum dalej podbija rynki

08.02.2018

Drukuj

Kirovets – rosyjskie monstrum dalej podbija rynki

Artykuł dostępny

Produkowane przez zakłady Kirowa w Petersburgu traktory to dobrze znane konstrukcje. Potężne ciągniki o 4 jednakowych kołach w ubiegłym wieku były częstym widokiem na polach dużych państwowych gospodarstw rolnych. Obecnie PGR-ów już dawno nie ma, a ciągniki Kirovets pozostały i mają się znakomicie. Świadczyć o tym może podbijanie kolejnych rynków przez kolosy z Rosji.

r e k l a m aW skład serii ciężkich ciągników oznaczonych symbolem K-744 wchodzą 4 modele w wersji Standard i 3 modele Premium, które różnią się od siebie silnikiem.

Zajrzyjmy zatem pod maskę tych potężnych kolosów. W modelach Standard do napędu wykorzystywana jest jednostka napędowa rodzimej konstrukcji. Silnik o 8 cylindrach pracuje w układzie V. W najmniejszym modelu motor ma pojemność niemal 15 litrów, natomiast największe ciągniki mają silnik o pojemności 17,24 litra. Nie dziw więc fakt, że tak potężne silniki rozwijają moc od 300 do 420 KM. Imponujący jest także moment obrotowy, który w przypadku największego reprezentanta serii wynosi 1960 Nm, a wartość ta osiągana jest w szerokim zakresie obrotów sinika od 1300 do 1500 obr./min.

Zobacz film

Polagra-Premiery w obiektywie top agrar PolskaW wersji Premium producent stosuje silniki Mercedesa, które charakteryzują się podobną mocą jak 3 największe ciągniki z serii Standard.

Bez względu na zastosowany silnik, jednostka napędowa współpracuje z hydro-pneumatyczną skrzynią biegów. Traktorzysta ma do wyboru 16 przełożeń w przód i 8 w tył. Maksymalna prędkość jazdy w transporcie wynosi 30 km/h. Standardowo napęd przekazywany jest na przednie koła z możliwością załączenia tylnego napędu.

Układ hydrauliczny zasilany jest pompą wielotłoczkową o maksymalnym wydatku 180 l/min. Olej kierowany jest do 5 par gniazd hydraulicznych. Traktor wyposażony jest w TUZ IV kategorii, a maksymalny udźwig podnośnika producent określa na 8,5 tony. W opcji polecany jest WOM o obrotach 1000 obr./min.

Miejsce pracy operatora jest obszerne i komfortowe. Wewnątrz znajdziemy siedzisko dla traktorzysty i pasażera. O komfort jazdy w upalne dni dba klimatyzacja. Zbiornik paliwa mieści 800 litrów ON, co pozwala na cały dzień ciężkiej pracy.

O tym, że rosyjski sprzęt jest przewidziany do pracy w ekstremalnych warunkach może świadczyć oferowana opcjonalnie czołowa płyta ochronna maski. Takie wyposażenie, jak informuje producent jest niezbędne podczas likwidowania ugorów, gdzie często można spotkać zarośla i młode drzewa.   pt

Zobacz traktor Kirovets w akcji!


Polecane dla Ciebie:

article icon

Łowczy milczy, sołtys odmawia, a wójt liczy głosy

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii