Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Traktory: Kolejny wojownik od Same Deutz-Fahr

Obrazek

Koncern Same Deutz-Fahr wprowadza do oferty limitowaną edycję ciągników z serii 9 w wersji Warrior. To już kolejny model wyróżniający się kolorem z pośród wszystkich modeli Deutz. 

Paweł Twardowski1 marca 2018, 13:23

Pierwszym ciągnikiem, który był dostępny w wersji Warrior, jest model 7250 TTV. Teraz producent w odmienionych barwach i wyposażeniu oferuje traktory z serii 9 TTV.
Pod maską czarnego kolosa pracuje 6 cylindrowy silnik o pojemności 7,8 l. Jednostka napędowa wyposażona w układ wtryskowy cammon rail rozwija moc maksymalną wynoszącą 336 KM. Za spełnienie surowych norm emisji spalin Tier IV Final odpowiada system DPF, EGR i SCR.

Silnik współpracuje z bezstopniową przekładnią pozwalającą na jazdę z prędkością od 0,2 do 60 km/h. Podczas prac polowych - w zakresie prędkości 7–15 km/h napęd na koła ciągnika przekazywany jest niemal w 95% poprzez przekładnię planetarną, bez udziału hydrostatu. To sprawia, że sprawność przekładni jest na wysokim poziomie.

WOM oferuje 3 prędkości końcówki. Traktorzysta może wybrać pomiędzy obrotami 540 E, 1000 i 1000 E. Na uwagę zasługuje także układ hydrauliczny i TUZ. Hydraulika ciągnika zasilana jest pompą wielotłoczkową o maksymalnym wydatku wynoszącym 210 litrów. Olej może zasilać do 8 par gniazd hydrauliki zewnętrznej. Podnośnik sterowany elektronicznie uniesie maszynę o masie 12 ton. Przedni TUZ charakteryzuje się udźwigiem wynoszącym 5,5 tony. 

To jednak, co najbardziej wyróżnia ciągniki serii 9 w wersji Warrior to, prócz koloru wyposażenie. Traktor jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. W masce zamocowane są reflektory typu Led. Oświetlenie robocze również wykorzystuje diody. Podświetlane są nawet przyciski sterujące podnośnikiem ulokowane na błotnikach. Rura wydechowa zyskała chromowaną osłonę, która w połączeniu z czarną barwą lakieru dodaje ciągnikowi charakteru. Kabina Maxi Vision 2 utrzymana jest w przyjaznych dla oka barwach. Wnętrze wykonane jest starannie i pieczołowicie z wykorzystywaniem elementów ze skóry. Jeśli do tego dodamy elektrycznie sterowaną klimatyzację, to w kabinie modelu Warrior wielogodzinna praca nie stanowi problemu. 

Na ciągnik serii 9 w wersji Warrior udzielana jest 3-letnia gwarancja.Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)