Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Koncern AGCO sporo inwestuje w Afryce

17.04.2017

Drukuj

Koncern AGCO sporo inwestuje w Afryce

Artykuł dostępny

W latach 1983–1989 w miejscowości Kibaha w Tanzanii działał zakład montażowy, który dostarczał tysiące ciągników do tego kraju i do innych części Afryki Wschodniej. W ostatnich latach Valtra była jedną z najpopularniejszych marek ciągników o mocy 176-250 KM z 20 proc. udziałem w rynku.

r e k l a m aW regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu (EAME) największa roczna sprzedaż oscylowała wokół 60 tys. traktorów w Turcji, w Afryce było to mniej więcej 35 tys., a we Francji i Niemczech po ok. 30 tys. sztuk. Mimo, że ciągniki sprzedawane we Francji i Niemczech są droższe niż modele oferowane w Afryce, zainteresowanie traktorami na Czarnym Lądzie rośnie szybciej.

Koncern AGCO sporo inwestuje w Afryce. Valtra ma sieć sprzedaży w 13 krajach. Tradycyjnie większość klientów Valtry w Afryce to wielkie gospodarstwa towarowe, kupujące duże ciągniki serii T i S. Oferta rozszerza się jednak o mniejsze modele. Wzrasta zainteresowanie kombajnami, agregatami prądotwórczymi i narzędziami rolniczymi.

Dotychczas udało się dostarczyć kilkadziesiąt kombajnów Valtra z Brazylii do Senegalu, a dostawy agregatów prądotwórczych marki AGCO Power rozpoczną się wiosną. Zasadniczo nowe modele ciągników będą dostarczane z fabryki Valtry w Brazylii, ale europejskie ciągniki Valtra będą nadal dostępne.

Ciągniki są częściowo finansowane z programu More Food, w ramach którego Brazylia pożycza środki krajom afrykańskim, wspierając je w mechanizacji rolnictwa. Ekspansję Valtry na rynkach afrykańskich dodatkowo wspomaga koncern AGCO, który otworzył magazyn części zamiennych w Johannesburgu i kolejny w Stambule do obsługi Afryki Północnej oraz modelowe gospodarstwo w Zambii zajmujące się szkoleniem rolników i dealerów.

Z uwagi na duże odległości w Afryce niezbędna jest gęsta sieć obsługi serwisowej i części zamiennych. Ponieważ mechanizacja rolnictwa jest dopiero w początkowej fazie, konieczne jest także podstawowe szkolenie pracowników sprzedaży, serwisantów i klientów.
oprac. jj

Fot. firmowe

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

Galeria zdjęć

Valtra ma długie tradycje w mechanizacji afrykańskiego rolnictwa.
Regionalne centrum AGCO w Johannesburgu i magazyn części.
Nowoczesna farma i centrum szkoleniowe Agco - Lusaka, Zambia.
Nowoczesna farma i centrum szkoleniowe AGCO - Lusaka, Zambia.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii