Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Listopad lepszy od października

23.12.2016

Drukuj

Listopad lepszy od października

Artykuł dostępny

Traktory: w listopadzie 2017 r. sprzedaż ciągników nieznacznie wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem. W listopadzie zarejestrowano 518 nowych traktorów – to 19% więcej niż w październiku. Mimo miesięcznego wzrostu, utrzymuje się tendencja spadkowa w porównaniu z 2015 r. – informuje agencja Martin & Jacob.

r e k l a m aNa pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży wysunął się Zetor, awansując z drugiego miejsca, które zajmował w październiku. Tym samym wyprzedził październikowego lidera – markę John Deere, która tym razem zamyka podium. Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się marki Deutz-Fahr i Ursus. Trzy przodujące województwa w traktorach to według listopadowych rejestracji: mazowieckie – 111 ciągników, wielkopolskie – 69 i podlaskie – 41.

Przyczepy: w listopadzie wzrosła także sprzedaż przyczep, których zarejestrowano 164 szt., czyli o 6% więcej niż przed miesiącem. Pozycję lidera utrzymuje Pronar, na którego produkty zdecydowało się w listopadzie 59 klientów. Na drugim miejscu jest Metal-Fach (27 szt.), a na trzecim Metaltech (17 szt.).

Najpopularniejsze modele mają ładowność od 10 do 13 t. Drugie w tym porównaniu okazały się przyczepy o tonażu 6–7 t, a trzecie między 13 a 17 t, które stanowiły aż 13% rynku. Zainteresowaniem cieszą się też przyczepy o niższej ładowności: między 3 a 4 t (niemal 11% rynku) i 4–5 t (9% rynku).

W listopadzie najwięcej nowych przyczep zarejestrowano w woj. wielkopolskim (21 szt.), mazowieckim (20 szt.) i łódzkim (18 szt.).
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Rynek zbóż: ceny raczej z trendem spadkowym

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii