Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Mitas prezentuje opony dla rolnictwa

Obrazek

Należąca do grupy Trelleborg firma Mitas wprowadza nowe ogumienie dla rolnictwa.

Jan Józefowicz10 grudnia 2016, 07:55

Stalowy kord w oponach Agriterra zapewnia stabilność przy prędkości powyżej 30 km/h i zwiększa odporność na przebicie. Dzięki otwartemu wzorowi bieżnika na barku opony mają one lepsze właściwości samoczyszczące. Jak wskazuje producent, bieżnik modeli Agriterra zapewnia o 11% większą powierzchnię styku bieżnika, niż u opon konkurencji typu premium i nawet o 22% większą, niż u opon konkurencji z trakcyjnym typem bieżnika. Dane te pochodzą z testów przeprowadzonych przez Instytut Badań Technologii Rolniczej.

Firma wprowadziła aplikację na telefony komórkowe, która pomaga rolnikom w ustawianiu właściwego ciśnienia w oponach rolniczych. W prosty sposób można wybrać rozmiar opon, uwzględnić prędkość, nośność i uzyskać informację jakie powinno być w nich ciśnienie.
Opony Very High Flexion (VF) HC 2000 przeznaczone są dla traktorów o dużej mocy. Mitas obecnie oferuje cztery rozmiary opon VF HC 2000 i planuje dalsze rozszerzenie oferty. Główną zaletą opon FV jest ich zdolność do zachowania stałego ciśnienia przy każdej prędkości. Opony Mitas VF wyróżnia ponadto elastyczna powierzchnia, która zostawia większy ślad. Dzięki temu uzyskuje się mniejszy nacisk na glebę.

Opony Mitas HC 70 z profilem 70 stworzono dla traktorów o mocy do 180 KM. Mają podwyższoną nośność i dobre właściwości trakcyjne w różnych warunkach.
oprac. jj

Fot firmowePicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)