Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

MX i Pulverizadores Fede obsłużą Kubotę

Obrazek

Bazując na dotychczasowej 8-letniej współpracy z producentem przednich TUZ i ładowaczy, firmą MX, Kubota ogłosiła strategiczne partnerstwo z francuską marką. W efekcie MX będzie dostarczać swoje ładowacze czołowe do ciągników serii M japońskiego producenta. Z kolei hiszpański producent inteligentnych opryskiwaczy - Pulverizadores Fede - staje się spółką Grupy Kubota

Jan Beba1 listopada 2021, 21:32

Kubota kooperuje z MX od 8 lat w zakresie dedykowanych podnośników przednich i od 3 lat w zakresie ładowaczy czołowych LK2400H lub LK2100H do kilku modeli ciągników Kubota, takich jak nowy M6002, M6121 i model specjalny M7133.

Firma MX, założona w 1951 roku, jest obecnie największym producentem ładowaczy czołowych we Francji i drugim co do wielkości w Europie. Rozwój MX opiera się na silnej sieci dilerów i importerów oraz na oddziałach handlowych w Wielkiej Brytanii i Niemczech, aby rozprowadzać kompletną gamę produktów w 64 krajach na całym świecie. Wśród produktów MX zdecydowanie wyróżniają się ładowacze czołowe, i to właśnie do nich należą ciągniki Kubota M4003 i M5002.

Biorąc pod uwagę prężną sieć dilerską MX i dziedzictwo marki Kubota jako wiodącego producenta sprzętu rolniczego, kosiarek profesjonalnych i sprzętu budowlanego, ta umowa partnerska niesie ogromne korzyści dla obu stron. Współpraca pomoże promować synergię między działami badawczo-rozwojowymi obu firm, jednocześnie zwiększając dynamikę sprzedaży dzięki dostarczeniu kompleksowego rozwiązania łączącego w jednej ofercie ciągnik, ładowacz czołowy i narzędzia.

Kubota i MX jeszcze w tym roku planują wypuścić na rynek dwa nowe rozwiązania dla ładowaczy czołowych do modeli M4003 i M5002. Te nowe produkty będą wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań, w tym technologię sterowania ładowaczem MX e-Pilot S System, obejmującą takie funkcje jak zapinanie i odpinanie narzędzi, aktywację i dezaktywację amortyzacji oraz funkcję ciągłego działania trzeciej sekcji hydraulicznej, która pozwala na stałe zasilanie ładowacza bez konieczności przytrzymywania przycisku.

 

Pulverizadores Fede - spółką Grupy Kubota

Kubota Holdings Europe B.V., czyli spółka zależna Kubota Corporation z Japonii, która nadzoruje działalność marki Kubota w zakresie maszyn rolniczych i przemysłowych w Europie, postanowiła nabyć 100% akcji spółki Pulverizadores Fede, S.L. z Walencji, producenta i dystrybutora maszyn towarzyszących do ciągników i uczynić z tej firmy spółkę całkowicie zależną.

W Europie rynek upraw specjalistycznych prężnie się rozwija i Kubota postrzega go jako ważny obszar dla swojej działalności w zakresie ciągników, oferując ciągniki o małej szerokości, które są odpowiednie do pracy w uprawach specjalistycznych .

Firma Pulverizadores Fede, działająca głównie w Hiszpanii i Portugalii, jest wyspecjalizowanym producentem opryskiwaczy, które są wykorzystywane do zwalczania szkodników i chorób w uprawach specjalistycznych. Siła firmy tkwi w opatentowanych, zaawansowanych technologiach, już wykorzystywanych w praktyce. Przykład tego stanowi inteligentny opryskiwacz, który kontroluje ilość środków chemicznych i przepływ powietrza w czasie rzeczywistym, wykorzystując jednocześnie czujnik do precyzyjnego pomiaru wysokości drzew, które mają być opryskiwane, oraz system zarządzający informacjami na mapie, takimi jak obszar do opryskania i ilości środków chemicznych.

Na rynku upraw specjalnych mechanizacja i precyzja nie uzyskały jeszcze takiego stopnia zaawansowania jak w przypadku wielkoobszarowej uprawy zbóż i innych roślin. Jednocześnie oczekiwania pozostają szczególnie wysokie w zakresie wykorzystania inteligentnych technologii rolniczych dla zwalczania szkodników i chorób, a przy tym zaostrzone przepisy środowiskowe wymagają ograniczenia stosowania środków chemicznych.

Poprzez przyłączenie Pulverizadores Fede jako spółki zależnej, Grupa Kubota rozszerzy swoją ofertę maszyn towarzyszących przeznaczonych na rynek upraw specjalistycznych i wzmocni kompatybilność pomiędzy ciągnikami i maszynami, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia wpływu na środowisko i zużycia paliwa poprzez wydajne opryski, przy mniejszym wykorzystaniu środków chemicznych i wody.

Pulverizadores Fede zachowa swoją markę, lokalizację siedziby i kierownictwo w dotychczasowym kształcie. Pracownicy KHE i Pulverizadores Fede będą ściśle współpracować, wykorzystując obecną organizację obu grup w celu osiągnięcia celów rozwojowych i biznesowych.

W przyszłości Kubota przyspieszy ekspansję swojej działalności na rynku upraw specjalistycznych, mając na uwadze współpracę ze start-upami, w które zaangażowana jest Grupa.1 z 5
Kubota i MX jeszcze w tym roku planują wypuścić  na rynek dwa nowe rozwiązania dla ładowaczy czołowych do modeli M4003 i M5002.

Kubota i MX jeszcze w tym roku planują wypuścić na rynek dwa nowe rozwiązania dla ładowaczy czołowych do modeli M4003 i M5002.

2 z 5
MX będzie dostarczać swoje ładowacze czołowe do ciągników Kubota serii M.

MX będzie dostarczać swoje ładowacze czołowe do ciągników Kubota serii M.

3 z 5
Współpraca pomoże promować synergię między działami badawczo-rozwojowymi obu firm, jednocześnie zwiększając dynamikę sprzedaży.

Współpraca pomoże promować synergię między działami badawczo-rozwojowymi obu firm, jednocześnie zwiększając dynamikę sprzedaży.

4 z 5
Ciągnik Kubota z oprywskiwaczem Fede na  polu migdałowym

Ciągnik Kubota z oprywskiwaczem Fede na polu migdałowym

5 z 5
Inteligentny opryskiwacz Fede

Inteligentny opryskiwacz Fede

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)