Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Najmocniejszy w ofercie Zetora

13.10.2018

Drukuj

Najmocniejszy w ofercie Zetora

Artykuł dostępny

Ciągnik miał swoją premierę na tegorocznej wystawie Agro Show. Do napędu wykorzystywana jest jednostka marki Deutz o pojemności skokowej 6,1 l. Silnik z 24 zaworami i układem wtryskowym common rail rozwija moc maksymalną 171 KM. W trosce o środowisko w układzie wydechowym silnika zastosowano system SCR oraz aktywny filtr DPF. To wszystko sprawia, że nowe Crystale spełniają normę emisji spalin Tier IV Final.

r e k l a m aJednostka napędowa współpracuje z układem przeniesienia napędu o 30 przełożeniach w przód i tył konstrukcji Zetora. Skrzynia przekładniowa pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości transportowej (40 km/h) przy zredukowanych obrotach silnika, co przekłada się na oszczędności ON. Traktorzysta ma do dyspozycji 3 przełożenia zmieniane pod obciążeniem bez konieczności korzystania ze sprzęgła. Dodatkowo na głowni dźwigni zmiany biegów znajduje się przycisk do rozłączania napędu, dzięki czemu nawet przy zmianie przełożeń mechanicznych nie trzeba korzystać z pedału nożnego.

Do zmiany kierunku jazdy wykorzystywany jest elektrohydrauliczny rewers umieszczony z lewej strony kierownicy.

Polecany artykuł

Traktor Zoomlion – ta cena Cię zaskoczyNowy Crystal może poszczycić się bogatym wyposażeniem WOM. Napęd obejmuje 4 prędkości – 540, 540E, 1000 i 1000E. Nastawień dokonuje się dźwignią umieszczoną w kabinie na prawej konsoli. Hydraulika ciągnika zasilana jest pompą zębatą o wydatku 85 l/min. Olej jest kierowany standardowo do 8 gniazd hydrauliki zewnętrznej. Producent pomyślał także o dodatkowym złączu na tzw. wolny spływ. Gniazda mają elektroniczną kontrolę, dzięki czemu traktorzysta może nastawić wydatek oraz czas otwarcia zaworu.

TUZ ciągnika jest sterowany elektrohydraulicznie. Maksymalny udźwig producent określa na 85 kN, co pozwala na współpracę z ciężkimi maszynami. W opcji oferowany jest przedni TUZ.

Jeśli chodzi o komfort pracy to użytkownicy z pewnością docenią niezależnie resorowaną poprzednią oś marki Carraro oraz mechaniczne amortyzowaną kabinę. W standardzie oferowana jest także klimatyzacja, więc nawet długi upalny dzień spędzony za kierownicą nowego Crystala nie powinien być męczący. Zbiornik paliwa mieści 300 litrów ON, co wystarczy na cały dzień ciężkiej pracy.   pt


Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

Galeria zdjęć

Crystal 170 miał oficjalną premierę na tegorocznym Agro Show
W systemie oczyszczania spalin znajdziemy układ SCR i aktywny filtr DPF
O komfort podczas pracy dba amortyzowana mechanicznie kabina oraz niezależnie resorowana przednia oś
Układ hydrauliczny wyposażony jest w elektronicznie sterowane zawory
Na głowni dźwigni zmiany biegów znajdują się przyciski do zmiany przełożeń typu power shift oraz obsługi sprzęgła

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii