Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

New Holland w zbiorze pasz

15.06.2016

Drukuj

New Holland w zbiorze pasz

Artykuł dostępny

Organizatorem demonstracji (9 czerwca) była firma Agroskład – dealer żółtych i niebieskich maszyn New Holland. Na łące zaprezentowało się kilka maszyn, a w szczególności ciągniki, prasy i ładowarki New Holland. 

r e k l a m aNajwiększe zainteresowanie wzbudzała grupa traktorów z serii T7. Model T7.210 wyposażony jest w układ zarządzania mocą silnika EPM, dzięki czemu uzyskuje się do 219 KM, czyli dodatkowo do 51 KM. System ABS SuperSteer, zwiększa bezpieczeństwo i poprawia parametry skrętu zarówno w transporcie, jak i na polu. Największy T7.315 z maksymalną mocą 313 KM generowaną z 6-cylindrowego silnika i bezstopniową przekładnią AutoCommand może posiadać pakiet nawet 20 świateł roboczych, dzięki czemu umożliwia pracę z dobrą widocznością przez całą dobę. Dodatkowym udogodnieniem komfortowe fotele, które zapewniają operatorom wygodę podczas wielogodzinnej pracy. Maksymalny udźwig na głowicach kulowych przekracza 11 ton. 

Więcej pracy ze sprzętem zielonkowym miały traktory z serii T5. Ciągniki o mocy od 99 do 114 KM  od wyposażone są w silniki FPT z systemem Common Rail i zgodne z normą emisji Tier 4A. Wersje T5 z przekładnią Electro Command umożliwiają precyzyjne dopasowanie prędkości do wykonywanego zadania, np. zbioru bel prasą. Rewers Powershuttle dostępny w kolumnie kierownicy pozwala na szybką zmianę kierunku jazdy, np. w pracy z ładowaczem. Atutem maszyn T5 jest także amortyzowana kabina.

Polecany artykuł

Ćwierć miliona skrzyń VarioW pracy mogliśmy obserwować dwa modele pras stałokomorowych i wersję zmiennokomorową. Prasa BR6090 z listwową komorą pozwala formować bele o szerokości 120 i średnicy 125 cm. Podbieracz o szerokości 2 m ma cztery rzędy palców, a dalej masa podawana jest przez rotor CropCutter z maksymalnie 15 nożami. 

Maszyna o nazwie Roll Baler 125 przeznaczona do gospodarstw o średnim i dużym areale. Walcowa komora prasująca również formuje bele w wymiarach 120/125 cm. Podbieracz ma 210 cm szerokości, natomiast w rotorze zamontować można do 20 noży. 

Alternatywą dla tych modeli może być wersja zmiennokomorowa Roll-Belt 150. Tutaj do wyboru mamy średnice beli od 90 do 150 cm, przy stałej szerokości 120 cm. Odpowiadają za to cztery bezszwowe pasy o szerokości 273 mm. 

W końcowej fazie zbioru zielonek do akcji wkroczyły ładowarki z serii LM. Nowa generacja ładowarek obejmuje pięć modeli: LM6.32, LM7.35, LM9.35 oraz LM6.35 Elite i LM7.42 Elite. Oferują one udźwig od 2,5 do 4,2 t i zakres podnoszenia wysięgnika od 5,8 do 9,1 m. Standardowe modele ładowarek z serii LM dysponują mocą od 110 do 121 KM. Modele Elite oferują moc znamionową 129 KM i maksymalną na poziomie 143 KM. beb

 

Fot. Wiśniewski

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

Galeria zdjęć

Największy T7.315 dysponuje maksymalną mocą 313 KM
Ładowarki LM oferują udźwig od 2,5 do 4,2 t i zakres podnoszenia wysięgnika od 5,8 do 9,1 m.
W końcowej fazie zbioru zielonek do akcji wkroczyły ładowarki z serii LM.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii