Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Nowe kompakty Deutz-Fahr

Deutz-Fahr zaprezentował nową ulepszoną serię ciągników 5D. Zdradzamy tajniki tych zielonych traktorów.

Paweł Twardowski13 lipca 2019, 21:04
Ciągniki kompaktowe, które łączą w sobie sporą moc z niewielkimi gabarytami muszą sprostać wielu zadaniom. W niektórych gospodarstwach ciągnik taki pełni rolę głównego konia pociągowego, w większych wykorzystywany jest jako traktor pomocniczy. Wszystko to sprawia, że sprzęt musi być wszechstronny. I takie też są nowe modele 5D.

Traktory 5D Model Year 2019 dostępne są z 3- lub 4-cylindrowymi silnikami FARMotion o mocy od 74 do 101 KM. Jednostka napędowa spełnia wymogi normy emisji spalin Stage IIIB dzięki wykorzystaniu katalizatora utleniającego DOC oraz zewnętrznej recyrkulacji spalin EGR.

Nowe modele 5D oferowane są w dwóch wersjach wyposażenia – LS i GS. Pierwsza z nich w standardzie oferuje mechaniczny rewers oraz przekładnię 30/15 lub 45/45. Wersja GS jest bogatsza. W ciągniku zbajdziemy regulowany elektrohydrauliczny rewers kierunku jazdy PowerShuttle, przycisk sprzęgła Comfort Clutch na dźwigni zmiany biegów oraz funkcję Stop&Go. Prędkość maksymalna 40 km/h osiągana jest przy zredukowanych obrotach silnika do 1870 obr/min.

Układ hydrauliczny z pompą o stałej wydajności 54 l/min zasila podnośnik i maksymalnie 3 pary gniazd hydraulicznych. Ciągniki wyposażane są seryjnie w dodatkową, całkowicie oddzielną pompę do zasilania układu kierowniczego. WOM oferuje 3 prędkości.
W standardowym wyposażeniu mechanicznie sterowany podnośnik ma udźwig 3,6 tony. Dla bardziej wymagających klientów producent oferuje elektroniczną kontrolę tylnego TUZ (EHR). W opcji oferowany jest także przedni podnośnik, który uniesie maszynę o masie 2,1 tony.

Nowe modele serii 5D Model Year 2019 posiadają przestronną, czterosłupkową kabinę. Opcjonalny szyberdach ułatwia wykonywanie prac z użyciem ładowacza czołowego.
Nowe modele wchodzą do oferty Autoryzowanych Dealerów marki Deutz-Fahr w połowie bieżącego roku.Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)