Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nowe modele Steyr

Obrazek

Austriacki producent należący do koncernu CNH nie zasypia gruszek w popiele. Steyr wprowadza właśnie na rynek zmodernizowane modele Profi.

Paweł Twardowski4 czerwca 2016, 06:27

Seria Profi poszerzyła się o nowe modele. Teraz największy przedstawiciel dysponuje mocą 145 KM. Ciągniki wyposażone są w silniki Ecotech charakteryzujące się dużym zakresem stałej mocy mieszczącym się w przedziale od 1500 do 1900 obr./min. O czystość spalin dba system Hi-eSCR, który wykorzystuje płyn AdBlue. Warto zaznaczyć, że silniki nie są wyposażone w filtr cząstek stałych. Elektroniczny system sterowania jednostką napędową pozwala na wygenerowanie dodatkowej mocy, nawet 34 KM w przypadku prac transportowych i maszynami napędzanymi od WOM.

Traktory z serii Profi mogą być wyposażone w skrzynię biegów typu Power Shift lub bezstopniowe przekładnie CVT. Te drugie umożliwiają jazdę ciągnika z maksymalną prędkością przy zredukowanych obrotach silnika, co ogranicza zużycie ON. Przekładnie Power Shift z systemem S-Tronic sterują obrotami silnika i zmianą biegów i zależności od zapotrzebowania na moc. Dodatkowo można w 3 stopniach regulować agresywność działania przekładni.
Wszystkimi najważniejszymi funkcjami ciągnika steruje się z Multicontrollera umieszczonego na prawym podłokietniku. O komfort pracy w długie upalne dni dba wydajna klimatyzacja.

Więcej informacji o nowych modelach marki Steyr przeczytacie Państwo w najbliższym, lipcowym wydaniu top agrar Polska.  ptPicture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)