Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nowe traktory „T”

Obrazek

Wystarczy spojrzeć na nowoczesną maskę, by przekonać się, że konstruktorzy nowej serii ciągników New Holland T5 i T6 zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Sprawdź co jeszcze zmieniono w tych modelach.

Jan Beba17 marca 2016, 19:48

Głównym powodem zaprezentowania nowych traktorów New Holland z serii T5 i T6 było dostosowanie do najnowszej normy emisji spalin Tier 4B. Producent skorzystał więc z okazji, aby dodatkowo unowocześnić serię maszyn, m.in. przez zwiększenie ich zwrotności i wydajności.

T5 w nowej odsłonie

Nową serię T5 tworzą trzy modele: T5.100 o mocy 99 KM, T5.110 o mocy 107 KM i T5.120 o mocy 117 KM. Wyposażono je w 3,4 -litrowy silnik skonstruowany przez firmę FPT Industrial. W celu spełnienia norm zastosowano w nim technologię ECOBlue Compact HI-eSCR oraz Low Rate EGR (układ recyrkulacji spalin). Rezygnacja z filtrów cząstek stałych, to element nowej strategii w stosunku do traktorów niższej mocy, dla których wymiary gabarytowe mają kluczowe znaczenie.

Nowe tryby automatycznego transportu i automatycznej pracy w polu to funkcjonalność skrzyni biegów Electro Command. Korzystając z trybu automatycznej pracy na polu i w transporcie, komputer reguluje prędkość obrotową silnika i pracę przekładni. W nowej wersji wprowadzono trzy nowe ustawienia działania rewersu, pozwalające regulację czułości na zmianę kierunku jazdy. Skorzystać z tego mogą w szczególności użytkownicy ładowaczy czołowych. 

Warto również wspomnieć o amortyzowanej przedniej osi ze zmodernizowanym zawieszeniem Terraglide, które w połączeniu z opcjonalną amortyzacją kabiny Comfort Ride ma zapewniać komfort rodem z największych traktorów. 

Nowa seria T6

Nieco szerszy wybór mamy wśród modeli serii T6. Składa się na nią pięć modeli z silnikiem 4-cylindrowym (4,5 l) o mocy maksymalnej od 125 do 175 KM oraz traktor T6.180 z sześcioma cylindrami (6,7 l) o mocy maks. 175 KM.

Ciągniki spełniają normę Tier 4B również dzięki technologii ECOBlue Hi-eSCR wykorzystującej płyn AdBlue. Nowy układ sterowania pracą silnika (EPM) pozwala na szybsze osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego i dłuższe jego utrzymanie przy zmniejszeniu prędkości obrotowej. W zależności od obciążenia oddziałującego na skrzynię biegów, układ hydrauliczny i WOM układ EPM może dostarczyć dodatkowe kilkadziesiąt KM. Modele T6.145, T6.155, T6.165 i T6.175 mogą zostać wyposażone w bezstopniową skrzynię biegów Auto Command.

Nową „szóstkę” można zamówić z systemem IntelliSteer czy system ISOBUS klasy III. Przestronna kabina zawiera m.in. dwustrefową klimatyzację czy ulepszoną tablicę rozdzielczą i podłokietnik.

W nowych ciągnikach uatrakcyjniono również wygląd, który nawiązuje teraz do ciągników o większej mocy, np. z serii T7. Zaprezentowane na konferencji prasowej modele zobaczyć będzie można w naszym kraju podczas tegorocznej wystawy Agro Show w Bednarach. 

Więcej o ulepszeniach wprowadzonych w najnowszych traktorach z serii T przeczytacie w kolejnych wydaniach top agrar Polska. beb

Fot. Beba

 1 z 6
Przestronna kabina modelu T6.

Przestronna kabina modelu T6.

2 z 6
Nowe T5 i T6 korzystają z technologii Hi-eSCR.

Nowe T5 i T6 korzystają z technologii Hi-eSCR.

3 z 6
Trzy wersje nowej "piątki" to modele o mocy maks. 99, 107 i 117 KM.

Trzy wersje nowej "piątki" to modele o mocy maks. 99, 107 i 117 KM.

4 z 6
Traktor T6.175 dostepny jest w wersji wyposażenia BluePower.

Traktor T6.175 dostepny jest w wersji wyposażenia BluePower.

5 z 6
Zmodernizowany podłokietnik w serii T6.

Zmodernizowany podłokietnik w serii T6.

6 z 6
Oparta na czterech słupkach kabina zapewnia szerokie wejście do środka.

Oparta na czterech słupkach kabina zapewnia szerokie wejście do środka.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)