Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Ochrona przed kradzieżą według Case IH

Obrazek

Sprzęt rolniczy kosztuje setki tysięcy złotych, o czym doskonale wiedzą złodzieje. Firma Case IH oferuje rozwiązanie, dzięki któremu można spać spokojnie nie martwiąc się o maszynę.

Paweł Twardowski5 kwietnia 2016, 06:59

Kradzieże maszyn rolniczych przybiera ostatnio rozmiar plagi. Nic więc dziwnego, że producenci sprzętu starają się utrudnić zadanie złodziejom. Ciekawy pomysł na zabezpieczenie sprzętu ma firma Case IH. Producent oferuje w swoich ciągnikach i kombajnach system telematyczny AFS Connect 2.0, który umożliwia nie tylko przesyłanie danych maszyny i zarządzanie nowoczesną flotą pojazdów, ale również̇ chroni je przed kradzieżą̨.
AFS Connect to innowacyjne rozwiązanie telematyczne, które umożliwia uzyskanie wszystkich najważniejszych danych z maszyny w dowolnym momencie. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. Dzięki temu usługodawcy i rolnicy mają dostęp do danych wszystkich maszyn ze swojej floty.

System AFS wyposażony jest w czujnik ruchy, który informuje właściciela droga mailową lub przez sms o zmianie położenia w przypadku kiedy maszyna nie pracuje. Jest czytelny sygnał, że sprzęt jest przewożony przez złodziei na lawecie. Funkcja wykrywania ruchu AFS Connect Motion Detection drobiazgowo odtwarza trasę̨ poruszania się̨ pojazdu od pierwszego wykrycia ruchu, aktualizując jego położenie co 5 minut. Kolejny czujnik nadzoruje poziom paliwa w zbiorniku. Gdy tylko ilość oleju napędowego obniży się̨ o ponad pięć́ procent, następuje automatyczne wysłanie powiadomienia alarmowego.

System ma własne, niezależne zasilanie, które umożliwia śledzenie położenia maszyny przez kilka godzin. Nawet jeśli złodzieje odłączą akumulator maszyny sygnał nadal jest wysyłany.  ptPicture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)