Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Pomóż sąsiadowi wybrać traktor i kosiarkę

28.10.2017

Drukuj

Pomóż sąsiadowi wybrać traktor i kosiarkę

Artykuł dostępny

Jesteście ciekawi skąd spływają do nas ankiety w Niezależnym Badaniu Opinii Rolników (NBOR) na temat kosiarek? Oto kilka wstępnych statystyk!

Największy udział bo 20% wśród wypełnionych na platformie www.nbor.pl ankiet mają kosiarki firmy SaMasz (stan na 27 października br.). Na drugim miejscu są użytkownicy kosiarek marki Pöttinger, a na trzecim Krone. Warto podkreślić, że wśród wszystkich nadesłanych ankiet wyszczególniliśmy już 25 różnych marek tych maszyn.

Oto pozostałe statystyki wynikające z dotychczasowych zgłoszeń.
Kosiarki wyprodukowane w ostatniej dekadzie stanowią 67% wszystkich otrzymanych ankiet. 
69% ankiet dotyczy kosiarek z zawieszeniem bocznym, natomiast pozostałe 31% jest zawieszanych centralnie. 32% naszych ankietowanych pracują z kosiarkami o szerokości roboczej między 2,8 m a 3,0 m. 
Największą aktywnością w badaniu wykazali się rolnicy z województwa podlaskiego i wielkopolskiego. 

Jakość koszenia, codzienna obsługa i łatwość regulacji to aspekty, na które najczęściej zwracają uwagę użytkownicy kosiarek. Zachęcamy wszystkich którzy jeszcze nie wyrazili opinii do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, aby w ten sposób pomóc innym rolnikom w podjęciu decyzji o zakupie.
Wejdź na stronę www.nbor.pl i oceń swoją maszynę! Niezależne Badanie Opinii Rolników to akcja zainicjowana w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

r e k l a m a

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Co wysiać po wymokniętych oziminach?

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii