Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Prezydent Łukaszenka pędził ciągnikiem MTZ Belarus aż 280 km/h? W sieci pojawiło się dziwne nagranie

Obrazek

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka od 28 lat kieruje tym krajem stosując politykę twardej ręki wobec obywateli i ugodową wobec Rosji. Zdążył w tym czasie przyzwyczaić zarówno swoich rodaków, jak i cały Świat do swoich niestworzonych opowieści, których wiarygodność często trudno potwierdzić. Tym razem znów zaszokował opowiadając dziennikarzom o swoich przygodach i wyczynach za sterami białoruskiego flagowego produktu eksportowego, czyli ciągnika MTZ Belarus.

Bartłomiej Czekała18 listopada 2022, 17:12
W Internecie pojawiło się nagranie fragmentu spotkania Aleksandra Łukaszenki z białoruskimi dziennikarzami, podczas którego prezydent opowiada o swoich młodzieńczych wyczynach za kierownicą ciągnika rolniczego marki MTZ Belarus 50.

- Na ciągniku MTZ-50 moje pierwsze doświadczenie było... Możesz jechać z dowolną prędkością. Przyznam się szczerze, że przejechałem obwodnicą z prędkością 280 km/h i przestraszyłem się, myślałem, że może wystartować. Samolot startuje i ląduje z taką prędkością - wspomina na nagraniu Prezydent Białorusi. Ale w jego słowa naprawdę trudno w jakikolwiek sposób uwierzyć.

Pod nagraniem, które zostało opublikowane na Twitterze w czwartek 17 listopada br. od razu wylała się fala komentarzy, a ich autorzy nie szczędzili szyderczych i złośliwych komentarzy pod adresem słów białoruskiego Prezydenta. Jeden z komentujących słusznie zauważył, że w ciągniku MTZ Belarus 50 maksymalna prędkość na liczniku wynosi 30 km/h. Gdzie zatem pozostałe 250 km/h i jak osiągnąć taką prędkość jadąc traktorem?Jak wygląda traktor MTZ Belarus 50?


Aby wyobrazić sobie jak bardzo abstrakcyjne są opowieści białoruskiego prezydenta warto przypomnieć sobie jak wygląda traktor MTZ Belarus 50, czyli jeden ze starszych modeli tych ciągników. Poniżej prezentujemy kadr z jednego z filmów na kanale YT należącego do użytkownika Adam0710, gdzie taki przykładowy traktor można zobaczyć. Sami zatem oceńcie, czy takim ciągnikiem rolniczym można pędzić z prędkością - bagatela - 280 km/h.Na Białorusi, w Rosji i w Ukrainie jest tych modeli znacznie więcej. W Polsce można je bardzo rzadko spotkać. O wiele bardziej popularne modele ciągników MTZ w naszym kraju to Belarus 80, 82 i 82A. Te nadal pracują na polskich polach, zwłaszcza w mniejszych gospodarstwach.Łukaszenka o pandemi koronawirusa: Traktor i pole wyleczy wszystkich


Aleksander Łukaszenka znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, które przez wielu dziennikarzy i komentatorów politycznych nazywane są bajkopisarstwem. W trakcie pandemii koronawirusa udzielał porad rodakom mówiąc, że najlepszym sposobem na COVID-19 jest praca w polu na traktorze.

- Przyjemnie jest oglądać w telewizji, jak ludzie pracują na traktorze. Na wsi nikt o wirusie nie mówi. Tam traktor wyleczy wszystkich, pole wyleczy wszystkich – mówił Łukaszenka w 2020 roku podczas spotkania emitowanego przez rządowy kanał telewizyjny CTV.


Źródło: Twitter
Fot. sputnik.by


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)