Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Rozszerzona seria małych ciągników Zetor do trudnych warunków

Obrazek

Zetor poszerza ofertę małych ciągników Compax o mocy 25, 35 i 37 KM. Serię z modelami Zetor Compax zaprezentowano na targach AgroTech w Kielcach. W jakich warunkach sprawdzą się mniejsze ciągniki Zetora?

Jan Beba10 kwietnia 2023, 08:16

Seria Zetor Compax o niższej mocy

Trzy modele ciągników Compax o mocy 25, 35 i 37 KM poszerzyły ofertę Zetora w segmencie ciągników kompaktowych o niższej mocy. Nowe modele są produkowane we współpracy z indyjskim producentem VST Tillers Tractors. Współpraca między tymi dwoma producentami trwa już trzeci rok. Traktory zaprojektowano specjalnie na potrzeby lokalnych rolników i są wyposażone w mocny silnik własnej produkcji – na rynek europejski montowany jest silnik Yanmar (Stage V). Prosta obsługa i mały promień skrętu umożliwiają nowym ciągnikom wykonywanie szerokiego zakresu zadań nawet w trudnych warunkach pracy.

Skrzynie biegów w ciągnikach mini

W najmniejszym modelu Compax 25 jest manualna skrzynia 6/2 lub hydrostatyczna bezstopniowa z dwoma zakresami, gdzie sterowanie odbywa się za pomocą dwóch pedałów, do przodu i do tyłu. Modele Compax 35 i 40 mają w wersji mechanicznej po 12 biegów w każdym kierunku lub trzyzakresową przekładnię hydrostatyczną.

Polska premiera na AgroTech

Nowe modele Compax zaprezentowano jesienią ubiegłego roku na targach w Indiach, a niedawno także na Węgrzech, czy podczas marcowej edycji wystawy AgroTech w Kielcach.

Warto podkreślić, że obecność Zetora w Azji Południowej ma sięgającą lat 60. tradycję, kiedy zaczęto eksportować do Indii tysiące czeskich traktorów. Potem nastąpiło kilka partnerstw z lokalnymi producentami w formie umów licencyjnych lub wspólnych przedsięwzięć. Tylko w latach 1970–1990 ponad 60 tys. traktorów opuściło w ten sposób bramy indyjskich fabryk.

jbPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ten artykuł pochodzi z wydania 04/2023

czytaj więcej

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)