Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

SmartGlass w traktorach Valtra

Obrazek

Jak śledzić najważniejsze parametry pracy ciągnika nie odrywając wzroku od toru jazdy? Valtra ma na to pytanie odpowiedź w postaci przezroczystego wyświetlacza umieszczonego w dolnej części przedniej szyby.

Jan Beba20 marca 2020, 10:07

Za rozwiązaniem o nazwie Valtra SmartGlass stoi wyświetlacz laminowany między dwoma powierzchniami szklanymi, przystosowany do pracy w trudnych warunkach. System SmartGlass obsługuje montowany fabrycznie do fińskich ciągników ładowacz, wyświetlając m.in. kąt przechylenia czy masę ładunku. Przed oczyma traktorzysty prezentowane są też informacje na temat przekładni, obrotów silnika lub prędkości jazdy. O tym, które informacje pokaże SmartGlass, decyduje operator za pomocą terminalu dotykowego SmartTouch.

Firma Valtra po raz pierwszy zaprezentowała rozwiązanie SmartGlass na targach Agritechnica 2017. – Po przedstawieniu koncepcji rozwiązania przeszliśmy do fazy szerokiego zakresu prób. Informacje uzyskane od klientów potwierdziły doskonałość koncepcji, lecz sam układ wymagał poprawek. Dlatego wstrzymaliśmy wprowadzenie rozwiązania na rynek i przeprojektowaliśmy elementy wyświetlacza, aby obejmował on większą przestrzeń i zapewniał lepszą widoczność, nawet w warunkach bardzo jasnego oświetlenia – powiedział Sam Hardy, Product Manager fińskiej marki. System SmartGlass światło dzienne ujrzał znów na targach Agritechnica w Hanowerze w 2019 roku, z kolei pierwszą okazją do prezentacji nad Wisłą były tegoroczne targi Polagra-Premiery w Poznaniu.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)