Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Sprzedaż ciągników nowych i używanych – aktualne dane!

09.11.2018

Drukuj

Sprzedaż ciągników nowych i używanych – aktualne dane!

Artykuł dostępny

Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w październiku wzrosła ilość rejestracji nowych ciągników w porównaniu  do poprzedniego miesiąca. W minionym miesiącu zarejestrowano bowiem 795 nowych ciągników, a więc o 151 sztuk więcej niż we wrześniu. Liczba rejestracji nowych traktorów od początku roku nadal jednak pozostaje na niższym poziomie niż przed rokiem i jest to 6960 sztuk w stosunku do 7682 traktorów rok wcześniej, czyli o 722 sztuki mniej (-9,4%).

r e k l a m a
Bez zmian na pozycji lidera

Po dziesięciu miesiącach 2018 roku liderem na rynku, podobnie jak przed miesiącem, jest marka New Holland. Zarejestrowano 1363 maszyny tej marki co daje 19,6% udziałów rynkowych.

Drugie miejsce po dziewięciu miesiącach tego roku zajmuje John Deere. Według statystyk Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zarejestrowano 1297 sztuk ciągników tej marki, co stanowi 18,6% udziałów rynkowych. Różnica pomiędzy tymi dwoma markami znacznie się zmniejszyła w ciągu ostatniego miesiąca. Jest to już tylko 66 sztuk, gdzie przed miesiącem wynosiła 157 sztuk. W październiku, podobnie jak w poprzednim miesiącu to John Deere zanotował najlepszą sprzedaż – 217 ciągników tej marki przy 126 ciągnikach New Holland.

Polecany artykuł

Zielona parada na 50-lecieNa kolejnych miejscach znalazły się: Kubota 741 sztuk (10,6%), Zetor 617 sztuk (8,9%) i Case 566 sztuk (8,1%).     


Rynek ciągników używanych

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ciągniki z drugiej ręki. Od początku roku w CEPiK zarejestrowano 14 400 ciągników używanych. W porównaniu do 14 086 sztuk w ubiegłym roku daje to wzrost o 2,2%.

Najpopularniejsza marką wśród traktorów z drugiej ręki jest Massey Ferguson, którego sprzedano 1954 sztuki, co pozwoliło uzyskać 13,6% udziału w rynku wtórnym ciągników rolniczych.

Na drugiej pozycji jest John Deere - 1921 sztuk sprzedanych ciągników używanych z 13,3% udziałów. Warto zaznaczyć, że Massey Ferguson jest najpopularniejszą marką w najstarszej kategorii wiekowej, czyli powyżej 20 lat.  John Deere z kolei dominuje we wszystkich pozostałych grupach wiekowych z wyjątkiem kategorii 3-5 lat, gdzie liderem jest marka McCormick.

oprac. mm na podst. PIGMiUR

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii