Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Sprzedaż nowych i używanych ciągników – aktualne dane!

10.10.2018

Drukuj

Sprzedaż nowych i używanych ciągników – aktualne dane!

Artykuł dostępny

Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, wrzesień jest kolejnym miesiącem spadku liczby rejestracji nowych ciągników. W minionym miesiącu zarejestrowano bowiem 644 nowe ciągniki, a więc o 62 sztuki mniej niż w sierpniu. Także liczba rejestracji nowych traktorów od początku roku nadal pozostaje na niższym poziomie niż przed rokiem i jest to 6165 sztuk w stosunku do 6946 traktorów rok wcześniej, czyli o 781 sztuk mniej (- 11,2%).

źródło: PIGMiUR
 
Lider bez zmian

Po dziewięciu miesiącach 2018 roku liderem na rynku, podobnie jak przed miesiącem, jest marka New Holland. Zarejestrowano 1237 maszyn tej marki co daje 20,1% udziałów rynkowych.

r e k l a m aDrugie miejsce po dziewięciu miesiącach tego roku zajmuje John Deere. Według statystyk Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zarejestrowano 1080 sztuk ciągników tej marki, co stanowi 17,5% udziałów rynkowych. Co ciekawe, obie wymienione marki mimo spadku rynku notują wzrost sprzedaży w stosunku do zeszłego roku.

Na kolejnych miejscach znalazły się: Kubota 679 sztuk (11%), Zetor 550 sztuk (8,9%) i Case 497 sztuk (8,1%). W odróżnieniu od New Holland i John Deere każda z tych marek notuje jednak spadki w stosunku do 2017 roku.

źródło: PIGMiUR

Polecany artykuł

Sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce – zobacz najnowsze dane!Rywalizacja o końcowy triumf między dwiema najchętniej kupowanymi markami jest interesująca. Warto podkreślić, że w sierpniu liderem sprzedaży był John Deere– zarejestrowano 141 sztuk tych ciągników. Drugą lokatę zajął  New Holland z liczbą 99 sztuk.
Rynek ciągników używanych

Rynek nie znosi pustki, dlatego reakcją na spadek sprzedaży nowych traktorów jest większe zainteresowanie sprzętem z drugiej ręki. Od początku roku w CEPiK zarejestrowano 13 311 ciągników używanych. W porównaniu do 12 818 sztuk w ubiegłym roku daje to wzrost o 3,8%.

Najpopularniejsza marką wśród traktorów z drugiej ręki jest Massey Ferguson, którego sprzedano 1826 sztuk, co pozwoliło uzyskać 13,7% udziału w rynku wtórnym ciągników rolniczych.

Na drugiej pozycji jest John Deere - 1776 sztuk sprzedanych ciągników używanych z 13,3% udziałów. Warto zaznaczyć, że Massey Ferguson jest najpopularniejszą marką w najstarszej kategorii wiekowej, czyli powyżej 20 lat.  John Deere z kolei dominuje we wszystkich pozostałych grupach wiekowych z wyjątkiem kategorii 3-5 lat, gdzie liderem jest marka McCormick.

źródło: PIGMiUR

oprac. mm na podst. PIGMiUR

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii