Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Ursus dalej podbija Afrykę

Obrazek

Pod koniec sierpnia br. spółka Ursus S.A. podpisała kolejny kontrakt na dostawę ciągników i przyczep do Etiopii. Tym samym polska firma staje coraz większym graczem na tamtejszym rynku maszyn rolniczych, bo w planach Ursusa są także kontrakty w Angoli, Tanzanii i Nigerii.

Bartłomiej Czekała31 sierpnia 2015, 15:50

Zawarta kilka dni temu umowa ze spółką Ethiopian Sugar Corporation  (ESC) dotyczy dostawy do Afryki ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej i opiewa na łączną kwotę 30,67 mln dolarów.  Kontrakt zawiera także opcję powiększenia wartości zamówienia o 25% do końca września br.

– Cieszymy się z kolejnego kontraktu, bo on ugruntowuje naszą pozycję jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców. Wygrana w tym przetargu to także dowód, że polska marka może z sukcesem konkurować na rynku międzynarodowym – podkreśla Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.

Umowa ma być zrealizowana w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r. Łącznie do Etiopi w tym czasie trafi 174 ciągniki oraz 390 przyczep części zamienne do tych maszyn. Płatność z tytułu umowy będzie zrealizowana w formie 40% zaliczki tj. 12, 26  mln dolarów przed rozpoczęciem dostaw i pozostałe 60% w trzech partiach w toku realizacji projektu.

Etiopski kontrakt Ursusa to także zasługa programu rządowego "Go Africa" promującego polskie przedsiębiorstwa na kontynencie afrykańskim. Podpisanie kontraktu to wynik dwustronnej umowy rządu polskiego i etiopskiego.

Przypomnijmy, że w 2013 r. spółka podpisała umowę z etiopską spółką Metec na dostawę ciągników, wyposażenie centrów serwisowych w Etiopii oraz dostawę części zamiennych. W ramach realizacji kontraktu, 12 maja br. w mieście Adama uruchomiono montownię ciągników Ursus. Zatrudnieni tam miejscowi pracownicy zostali przeszkoleni przez polskich inżynierów i techników (relację z tego wydarzenia można znaleźć  na portalu topagrar.pl).
W planach Ursusa jest dalsza ekspansja na kolejne rynki afrykańskie, gdzie pojawia się popyt na produkty dla rolników. Obecnie spółka prowadzi rozmowy w Angoli, Tanzanii i Nigerii. W ciągu najbliższej dekady średnie tempo wzrostu krajów afrykańskich ma przekroczyć nawet 7% rocznie.
oprac. bcz na podstawie ursus.com.pl

Fot. BujoczekPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)