Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ursus pod kreską?

02.10.2018

Drukuj

Ursus pod kreską?

Artykuł dostępny

Liczba zarejestrowanych ciągników spada od 2015 r. i trend ten miał również kontynuację w I półroczu 2018 r. W tym czasie zarejestrowano tylko 4 tys. sztuk maszyn, czyli prawie dwukrotnie mniej niż w analogicznym okresie 2015 r., gdzie sprzedaż wyniosła 7,7 tys. ciągników.

r e k l a m aSpółka URSUS S.A. zanotowała 48% spadek przychodów ze sprzedaży krajowej w stosunku do I półrocza 2017 r. Za granicą, wyniki również były poniżej oczekiwań – rok do roku sprzedaż ta spadła o 72% do poziomu 22,8 mln zł. Łączne przychody spółki wyniosły w I półroczu br. 61,7 mln zł, czyli o 60% mniej niż przed rokiem.

Według firmy, istotny spadek sprzedaży zagranicznej to pochodna niższego od zakładanego stopnia realizacji z podpisanych afrykańskich kontraktów. Niezrealizowana część jednego z nich, podpisanego z tanzańską firmą NDC wynosi 31,8 mln dolarów.

Polecany artykuł

Proxima CL większej mocyURSUS S.A. w I półroczu br. wykazał stratę netto na poziomie 16 mln zł wobec zysku wykazanego w roku poprzednim na poziomie 5,7 mln zł.

W ujęciu skonsolidowanym Grupa wypracowała w I półroczu 2018 r. 75,2 mln zł przychodów ze sprzedaży. Spadek w sprzedaży krajowej i eksportowej wyniósł odpowiednio 15,6% oraz 71,1%. Na poziomie netto Grupa odnotowała stratę w wysokości 22,6 mln zł względem 0,4 mln zł straty przed rokiem.

oprac. mm, źródło: Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii