Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Ursusy wyjadą na ulice Warszawy już w najbliższą niedzielę

Po wczorajszych protestach rolników w Warszawie informacja o ciągnikach Ursus na stołecznych ulicach może się kojarzyć z kolejnym strajkiem. Jednak ich pojawienie się w Warszawie związane jest z oddolną inicjatywą mieszkańców dzielnicy Ursus, w której produkowano przed laty legendarne traktory.

Bartłomiej Czekała17 września 2020, 12:01
Zarząd i Rada Dzielnicy Ursus Miasta Stołecznego Warszawy organizują w niedzielę 20. września „I Zlot Zabytkowych Ciągników Ursus”. To przedsięwzięcie realizowane będzie w ramach zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego Warszawy na 2020 rok.

Jak podkreślają organizatorzy zlotu, historia dzielnicy Ursus  jest nierozerwalnie związana z Zakładami Mechanicznymi „Ursus”.  Pracujący w nich robotnicy nie tylko przyczyniali się do rozwoju miasta i przemysłu przynosząc Polsce dumę na całym świecie, ale także dzielnie budowali polską drogę ku wolności m.in. poprzez strajki Czerwca 1976 roku. Organizowany w Ursusie pierwszy zlot zabytkowych ciągników ma być uhonorowaniem byłych pracowników ZM „Ursus”, a także okazją do wspólnej zabawy i poznania historii dzielnicy.

Zlot odbędzie się w godz. 10:00 -19:00 na terenie targowiska na ul. Gierdziejewskiego. W programie tej imprezy przewidziano wiele atrakcji, m. in.:

  • Parada ciągników ulicami Ursusa,
  • Ekspozycja zabytkowych pojazdów,
  • Prezentacja filmu „Symfonia Fabryki Ursus”,
  • Występy muzyczne,
  • Wystawy,
  • Konkursy: „Trasa turystyczna po Ursusie”, „Miss traktorzystek”, „Kolorowy ciągnik”

Regulaminy tych konkursów są dostępne na stronie www.ursus2020.ant.org.pl/konkursyWstęp na imprezę jest wolny.

oprac. bcz na podst. warsawnow.pl
Fot. ursus2020.ant.org.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)