Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Vredestein Traxion Optimall do orki

Obrazek

Firma Vredestein wzbogaciła gamę opon premium Traxion Optimall VF o nowe rozmiary. Opony VF650/85R42 i VF650/85R38 mają maksymalną szerokość 65 cm i pasują do szerokości bruzd.

Dawid Konieczka29 grudnia 2020, 06:00

Dzięki zastosowaniu technologii F+ nowa opona zachowuje dużą nośność nawet przy bardzo niskim ciśnieniu. Jak informuje producent elastyczna ściana boczna zapewnia równomierny rozkład obciążenia na powierzchni styku, zapobiegając występowaniu obciążeń maksymalnych na krawędzi opony przy niskim ciśnieniu. Przekłada się to na ochronę gleby oraz siłę uciągu — właściwości maksymalizowane przez zakrzywiony bieżnik, który w barkach posiada klocki ułożone poprzecznie do kierunku jazdy. Lepsza przyczepność oznacza mniejszy poślizg i niskie zużycie paliwa, a właściwości samoczyszczące opony wynikają z odległości pomiędzy klockami bieżnika, która wzrasta w miarę przesuwania się od środka do barku opony.

Komfort jazdy i długi okres eksploatacji opon

Obszar środkowy bieżnika opony Traxion Optimall VF zawiera więcej gumy, co zapewnia stały kontakt z podłożem i wysoki poziom komfortu podczas jazdy. Dzięki technologi F+ krawędzie opon pozostają stabilne przy niskim ciśnieniu podczas prac transportowych wymagających jazdy z dużą prędkością. Szerokość 65 cm oraz duża nośność przy niskim ciśnieniu sprawiają, że nowe rozmiary opon Traxion Optimall można montować również do opryskiwaczy samojezdnych i ciąganych.Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)