Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Zabytkowe ciągniki na start

W najbliższy weekend 19-20 sierpnia w Wilkowicach spotkają się rolnicy i hobbyści zabytkowych ciągników. Oprócz maszyn z minionego wieku można będzie zobaczyć nowoczesny sprzęt w ramach wystawy Roltechnika.

Jan Józefowicz13 sierpnia 2017, 20:52
To już XII edycja Roltechniki, na której pojawią się ciągniki i maszyny wiodących marek. Profesjonalne warunki wystawiennicze zapewniają Międzynarodowe Targi Poznańskie. W sobotę i niedzielę od godz. 9.00 do 17.00 można będzie zobaczyć zróżnicowaną ekspozycję sprzętu rolniczego. Cena biletu wynosi 5 zł. Dzieci do lat siedmiu mają wstęp bezpłatny.

W tym samym czasie odbędzie się też XVI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Weźmie w nim udział 180 wystawców, którzy zaprezentują blisko 300 zabytkowych maszyn rolniczych, w tym przeszło 200 ciągników. Rekordowo zapowiada się udział zagranicznych kolekcjonerów. Zabytkowe traktory przyjadą z Niemiec, Austrii, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Holandii.

Uczestnicy dwudniowego spotkania zobaczą m.in. prezentację traktorów, w tym odpalanie zabytkowych modeli, wyścigi traktorów, zbiór zbóż i ich omłot oraz pokaz orki. Niedzielną atrakcją (od godz. 11.00) będzie korowód zabytkowych traktorów, które przejadą przez Wilkowice.

Organizatorzy tego wydarzenia to: Gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna”, Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie i Międzynarodowe Targi Poznańskie.
oprac. jj

Fot. firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)