Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Zmodernizowany Zetor Proxima

Ciągniki Zetor Proxima to jedne z popularniejszych maszyn, które można spotkać w wielu małych i średnich gospodarstwach rolnych, w lesie, czy na terenach komunalnych w gminach. 

Krzysztof Gębski29 marca 2022, 12:30
Powodem popularności Proximy wśród rolników jest niskie zużycie paliwa i prostota konstrukcja, co przekłada się na stosunkowo niskie koszty eksploatacji. 
Pierwsza Proxima została zaprezentowana w 2004 roku. Od tamtej pory wyprodukowano ponad 36 tys. sztuk, które rozjechały się po całym świecie. Jest to obecnie jeden z bestsellerowym modeli marki Zetor.

W tym roku model Proxima przeszedł szereg innowacji i usprawnień funkcjonalnych. Najważniejsza nowość znajduje się pod maską, gdzie zamontowany został nowy czterocylindrowy doładowany silnik Deutza o mocy 97–125 KM, spełniający normę emisji Stage V. Zmodernizowany traktor oferuje m.in. ulepszone sterowanie na desce rozdzielczej, zbiornik AdBlue o pojemności 21 l czy dostępny pod kabiną wskaźnik zanieczyszczenia oleju przekładniowego. Z przodu kabiny znajduje się dodatkowy wylot sprężonego powietrza, co daje możliwość wygodniejszego czyszczenia chłodnic, może być również używany np. do pompowania opon.


Na życzenie klienta Proxima może być wyposażona w zewnętrzną zamykaną skrzynkę narzędziową. W dalszym ciągu dostępne będą trzy linie modelowe: Proxima CL, Proxima GP i najmocniejsza Proxima HS. Nowa Proxima została zaprezentowana publicznie po raz pierwszy na wystawie Agrotech 2022 w Kielcach.

Zmodernizowany model trafi do pierwszych klientów pod koniec tego roku.


Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)