StoryEditor

Zwinny Farmall do gospodarstwa

Moc 55, 65 i 75 KM mają nowe ciągniki Case IH z serii Farmall A. Traktory przeznaczone do pracy w mniejszych gospodarstwach, także z ładowaczem czołowym.
09.12.2017., 00:12h
Traktory zyskały 4-słupkową kabinę i nową stylistykę maski, co zapewnia lepszą widoczność do przodu. Farmall jest dostępny z napędem na 2 lub 4 koła i silnikiem o pojemności  2,9 l. Maksymalną moc osiąga w zakresie 1900 – 2300 obr/min. W modelach z napędem na 2 koła stosowana jest standardowo przekładnia 12x12 z mechanicznym rewersem w wersji 30 km/h. Modele z napędem na 4 koła mają przekładnię mechaniczną 12x12 w wersji 40 km/h lub opcjonalną przekładnię 20x20 w wersji 40 km/h z biegami pełzającymi.


Do wyposażenia dodatkowego należy także rewers Powershuttle, który umożliwia zmianę kierunku  jazdy bez użycia sprzęgła. Tylny TUZ z dodatkowym siłownikiem ma udźwig wynoszący 3000 kg. Nowe modele Farmall A wyposażono w niezależny, 6-wypustowy WOM z prędkością 540. Opcjonalnie oferowany jest WOM z biegami 540/540E i WOM zsynchronizowany z prędkością jazdy z biegami 540/540E.

4-słupkowa kabina z płaską podłogą może się pochwalić przeszkloną powierzchnią równą 5 m2, zapewniającą dobrą widoczność w każdym kierunku. Ma ona konstrukcję ochronną zabezpieczającą przed spadającymi przedmiotami (FOPS) i zabezpieczenie przed zapyleniem kategorii 2. Interesującym wyposażeniem kabiny jest panoramiczne okno dachowe, które ułatwia pracę ładowaczem czołowym, a po otwarciu zapewnia dodatkową wentylację. Kabina ma w wyposażeniu monolityczną szybę tylną, którą można wychylić niemal pod kątem 90°, dwa przednie i dwa tylne reflektory robocze, dwa szerokokątne lusterka zewnętrzne i obrotowe światło pulsacyjne.

Wchodzenie do kabiny ułatwiają duże, antypoślizgowe stopnie, ergonomicznie umieszczone poręcze i szeroko otwierane drzwi. Pochylana kolumna kierownicy, ergonomiczny układ elementów sterowania i gama foteli poprawia komfort siedzenia w ciągniku. Wyposażenie ciągników obejmuje również radio z łącznością Bluetooth.

Standardowy układ klimatyzacji pozwala chronić wnętrze kabiny przed zanieczyszczeniami przy zamkniętych drzwiach i oknach. Seryjnie montowany w dachu kabiny układ grzewczy z regulowanymi otworami wylotowymi dba o komfort w miejscu pracy operatora. Pełna klimatyzacja jest dostępna opcjonalnie.
fot. firmowe
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. kwiecień 2024 20:34