Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl

Barometr cen mleka

Obrazek

W kolejnej edycji barometru prezentujemy ceny z września. Są to ceny skupu mleka o parametrach 4,13% tłuszczu i 3,3% białka obliczone na podstawie cenników mleczarń dla skali dostaw 5, 15 i 50 tys. kg miesięcznie.

dr Mirosława Wieczorek29 października 2015, 13:40

Wg prognoz ceny powinny wzrosnąć od września; niestety poprawy nie widać, co odzwiercedlają nasze tabele. Kryzys pogłębił dysproporcje cenowe między mleczarniami. Niezmiennie dobrze płaci OSM Piątnica, która wciąż utrzymuje cenę w granicach 1,50 zł. Zadowoleni powinni być także dostawcy OSM Giżycko – tam hodowcy dostarczający miesięcznie powyżej 50 tys. kg mleka mogli liczyć na 1,26 zł/kg. Reszta mleczarni z naszego zestawienia utrzymuje ceny w granicach średniej krajowej i tylko najwięksi mogą tam liczyć na zapłatę w granicach 1,12-1,16 zł/kg.

Wg danych GUS średnia cena z wrześna wyniosła 1,08 zł/kg mleka. To niewielki spadek w stosunku do sierpnia; w październiku cena minimalnie wzrosła – do 1,09 zł/kg. Jest więc nadzieja, że chociaż zatrzymany został spadek cen, który obserwujemy od początku br. Od stycznia do września br średnia cena mleka wyniosła 1,14 zł. mwie

Fot. Wieczorek

Zobacz ceny skupu mleka w kraju!

Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy