Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Brak zainteresowania drobiem

Obrazek

Po dwóch tygodniach obniżek cen skupu żywca drobiowego nastąpiła cisza - ceny pozostały bez zmian w stosunku do poziomu sprzed tygodnia.

Aleksandra Galus19 września 2016, 12:16

W opinii podmiotów skupujących żywiec drobiowy w kraju, zainteresowanie mięsem drobiowym ze strony sklepów i hurtowni nieco osłabło w ostatnich dniach. Zjawisko to było już dostrzegalne przed tygodniem. Przedstawiciele ubojni póki co nie widzą perspektyw dla zmiany kierunku tendencji cenowych i jasno mówią, że podwyżek w najbliższym czasie raczej nie będzie.
Przeprowadzona przez redakcję topagrar.pl sonda cenowa wykazała, że aktualnie średnia cena skupu żywca drobiowego wynosi 3,43 zł/kg, czyli praktycznie tyle samo, co przed tygodniem i przed dwoma tygodniami. Najwięcej (wśród sprawdzonych przez nas firm) za kilogram żywca drobiowego hodowca może dostać w ubojniach w województwie świętokrzyskim (3,50 zł/kg netto), a najmniej w mazowieckim (3,30 zł/kg netto).   ag

Sprawdź aktualne ceny żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).

 Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)