Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Ceny brojlerów lecą w dół

Obrazek

Tydzień temu ceny skupu żywca drobiowego po dwóch tygodniach niewielkich zwyżek, zatrzymały się. A taka sytuacja, to zazwyczaj cisza przed odwrotem kierunku cen. Tak stało się i tym razem – ceny skupu brojlerów lecą w dół nawet o 40 gr/kg.

Aleksandra Galus5 sierpnia 2015, 09:19

Prawie wszystkie ubojnie narzekają na wyjątkowo niski zbyt. Hurtownie i sklepy nie chcą kupować, bo i klienci nie są zainteresowani kupowaniem mięsa. W takie upały większość ludzi nie chce gotować, a sprzedaż mięsa na grilla nie nadgoni osłabienia popytu na drób.  Choć upały nadal trwają, to jednak problemy z dostawami kur (z uwagi na wysokie temperatury) nie są już tak odczuwane, a dostaw kur jest aż za dużo – mówią przedstawiciele działów surowcowych w ubojniach.

Krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty 3,80-3,90 zł/kg. Aktualna średnia cena za kilogram drobiu wynosi 3,85 zł i jest o 7 gr niższa niż tydzień temu. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,65 zł/kg w województwie podlaskim, a najwyższa to 4,00 zł/kg w województwie pomorskim.  ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy