Reklama zniknie za 11 sekund

Ceny brojlerów rosną

Obrazek

Ubiegłotygodniowe wahania cen skupu żywca drobiowego były zapowiedzią wzrostu cen za kurczaki. W tym tygodniu bowiem cenniki zostały skorygowane nawet o 50 gr/kg.

Aleksandra Galus15 lipca 2015, 12:56

Większość ubojni podniosła swoje cenniki przynajmniej o 20 gr/kg. Na obniżki zdecydowała się bardzo nieliczna grupa punktów skupujących żywiec drobiowy. Krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty 3,80-4,00 zł/kg. Podobnie jak tydzień temu, tak i teraz ubojnie w wielu regionach Polski zauważają zmniejszone dostawy kur. Upały przerzedziły trochę stada, a nawałnice i nieprzejezdne drogi unieruchomiły dostawy w przed tygodniem. Te czynniki sprawił, że dostawy drobiu były mniejsze, zmagazynowanego mięsa także, więc cena musiała zostać podniesiona.

Nie mniej jednak, wygląda na to, że handel mięsem nieco się ruszył i ubojnie odnotowały nieco większe ożywienie zbytu. Z naszej redakcyjnej sondy wynika, że niewiele jest ubojni, które nie zdecydowały się zmienić swoich stawek. Średnia cena za kilogram drobiu wynosi 3,83 zł.

Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,55 zł/kg w województwie podlaskim, a najwyższa to 4,05 zł/kg oferowana w województwie śląskim.  ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).

Fot. A. KurekPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)