Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Ceny drobiu idą w górę. Ubojnie zacierają ręce

Obrazek

Popyt na mięso drobiowe bardzo się poprawił w tym tygodniu. - Sprzedaż idzie jak po maśle. Oby tak dalej – mówią ubojnie i podnoszą cenniki skupu żywca drobiowego.

Aleksandra Galus13 maja 2016, 18:17

Już przed tygodniem odnotowaliśmy wzrost cen skupu żywca drobiowego nawet o 30 gr/kg. W tym tygodnia podwyżki wynoszą od 5 do 30 gr/kg. W niektórych regionach cenniki pozostały jednak niezmienione – tak jest np. w województwie podlaskim i pomorskim. Tam hodowca za kilogram żywca dostanie 3,30-3,50 zł, podczas gdy w innych częściach Polski płaci się nawet 3,80 zł/kg. Największe podwyżki zaobserwowaliśmy w województwie świętokrzyskim i łódzkim.

Przedstawiciele działów skupu mówią o dużym zapotrzebowaniu ze strony rynku. – Handel idzie znakomicie, popyt jest duży, wszystko pięknie się sprzedaje. Oby tak dalej – mówią ubojnie. Obecnie średnia stawka skupu brojlerów w kraju wynosi około 3,53 zł/kg, czyli o 8 gr więcej niż przed tygodniem. Czy trend ten utrzyma się w najbliższym czasie? – Oczywiście trudno tutaj prognozować z całkowitą pewnością, ale raczej nic nie wskazuje na to, by na początku przyszłego tygodnia ceny nagle miały zacząć spadać. Trwający sezon grillowy i komunijny sprzyjają sprzedaży mięsa drobiowego.  ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)