Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Ceny skupu drobiu dalej rosną

Obrazek

Trend zwyżkowy, który trwa już drugi tydzień wyraźnie podsycił ogólne nastroje branży. Firmy skupujące mówią o regularnych dostawach dużych sztuk kur. Jednak podwyżki nie są tak widoczne jak przed tygodniem, kiedy to ubojnie płaciły nawet 50 gr za kilogram więcej niż dwa tygodnie temu.

Aleksandra Galus27 sierpnia 2015, 12:48

Kury są, zbyt jest – ale mniejszy niż przed tygodniem – zauważają zakłady mięsne w województwie wielkopolskim. Podobnie jak w przypadku jaj, to chwilowe i niewielkie osłabienie dynamiki najprawdopodobniej wynika z faktu, że rodziny wyprawiają teraz dzieci do szkół i mają inne wydatki niż obfite zakupy spożywcze. Jednak wszystko to kwestia czasu – mówią przedstawiciele działów surowcowych przy ubojniach.


Krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty około 4 zł/kg, w stosunku do ubiegłego tygodnia stawki te nie uległa zmianie. Większość podmiotów skupujących płaci za żywiec drobiowy tyle samo, co przed tygodniem. tylko nieliczne zdecydowały się cenę podnieść o około 10 gr/kg.

Aktualna średnia cena za kilogram drobiu wynosi 3,98 zł. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,70 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 4,10 zł/kg w województwie śląskim i świętokrzyskim.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)