Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Ceny tuczników wyraźnie się zatrzymały

Obrazek

Po dwóch tygodniach dość intensywnych wzrostów, ceny skupu tuczników zatrzymały się na poziomie sprzed tygodnia. Jak widać niezbyt długo trwała radość rolników sprzedających trzodę chlewną, ponieważ teraz stawki wyraźnie zaczynają zmieniać swój kierunek. W którą stronę pójdą teraz?

Aleksandra Galus4 lutego 2016, 16:37

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia niewiele zapowiadało, że od poniedziałku stawki skupu tuczników zatrzymają się na stałym poziomie. Decyzję tą wzmocniły ostatnie wyniki giełdy w Niemczech – te nie zmieniły swojego poziomu. Co więcej, z uwagi na bardzo słaby ruch w handlu, w przyszłym tygodniu stawki prawdopodobnie zostaną obniżone o około 10 gr/kg – zapowiadają niektóre sprawdzone przez nas ubojnie. – Od poniedziałku nie ma ruchu w handlu. Dzisiaj jeszcze pozostawiamy cenę, którą mamy od obiegłego czwartku, ale jutro stawkę już obniżymy o 10 gr – mówi przedstawiciel ubojni w województwie śląskim. Obecnie maksymalna cena za klasę E to 5 zł/kg w województwie warmińsko-mazurskim oraz mazowieckim, natomiast za żywiec wieprzowy 4,10 zł/kg – także na Mazowszu. Bardzo nieliczne zakłady zdecydowały się cenniki skorygować w dół lub w górę.

Z dzisiejszej sondy cenowej przeprowadzonej przez topagrar.pl wynika, że Średnia stawka za klasę E ukształtowała się na poziomie około 4,92 zł/kg i jest to dokładnie taka sama cena jak przed tygodniem, średnia stawka za żywiec także utrzymała się na tym samym poziomie, wynoszącym 3,57 zł/kg.  ag

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Polsce.Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)