Reklama zniknie za 11 sekund

Ceny żywca na rozdrożu

Obrazek

W poprzednim tygodniu cenniki zostały skorygowane do góry nawet o 40 gr/kg, obecnie jednak część ubojni stawki obniżyła, a część podwyższyła. To sprawiło, że stawki krajowe za brojlery wahają się od 3,60 zł do nawet 4,10 zł/kg. Teraz pytanie, czy jest to zapowiedzią dalszych podwyżek, czy odwrotu kierunku? Na pewno niebawem, ceny nabiorą rozpędu tylko w jedną stronę - mówią ubojnie.

Aleksandra Galus24 czerwca 2015, 13:35

Mięso drobiowe nadal sprzedaje się nieco gorzej niż zazwyczaj o tej porze roku. Kapryśna pogoda sprawia, że konsumenci kupują mniej mięsa. Zbyt mięsa w wielu rejonach Polski jest słaby. W niektórych rejonach Polski firmy skupujące żywiec drobiowy twierdzą, że dzisiaj żywca jest dużo mniej niż na początku tygodnia, a inne odwrotnie – że dzisiaj dostawy nieco się ożywiły. I oczywiście te firmy, które notują spadek dostaw kur, ceny podwyższyły, a te co odczuwają poprawę dostaw, obniżyły je.

Aktualne zmiany w cennikach średnio wynoszą od 5 do 20 gr/kg. Raczej niewiele ubojni pozostała przy cenach sprzed tygodnia. Większość zakładów skupujących drób ustabilizowało swoje ceny do poziomu około 3,81 zł/kg.

Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,60 zł/kg w województwie podlaskim, a najwyższa to 4,10 zł/kg oferowana w województwie dolnośląskim.  ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)