Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

"Dostaw jest dużo, ale zbytu nie ma"

Obrazek

Ubojnie mówią, że dostaw żywca drobiowego nadal jest dużo za dużo. Wprawdzie przywożone brojlery są już większe i dorodniejsze niż przed tygodniem, jednak nie wpłynęło to na zmianę tendencji cenowych, które od ubiegłego tygodniach są spadkowe. W tym tygodniu obniżki dalej są notowane, cenniki zostały obniżone od 5 do około 20 groszy za kilogram.

Aleksandra Galus30 września 2015, 13:42

Choć w różnych rejonach Polski, różnie mówią o powodach obserwowanych obniżek, to jednak nie da się ukryć, że fala redukcji cen ogarnęła (w mniejszym lub większym stopniu) cały kraj. Wśród informacji na temat dostaw są głównie takie, które wskazują na nadmiar dostaw, ale zdarzały się też takie, które mówiły o nieco słabszych dostawach. Nie mniej jednak prawie wszyscy narzekali na słaby zbyt i niewielkie zainteresowanie mięsem drobiowym ze strony sklepów oraz hurtowni.Na dzień dzisiejszy krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty około 3,38 zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia stawki oznacza spadek o około 14 gr/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,20 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,55 zł/kg w województwie podlaskim.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)