Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Drób skupują drożej, ale do czasu…

Obrazek

W skupie żywca drobiowego (brojlerów) pod koniec zeszłego tygodnia zauważalna była tendencja zwyżkowa, która od poniedziałku zmienia swój kierunek.

Aleksandra Galus29 stycznia 2015, 11:36

Aktualne ceny skupu żywca zaczynają ponownie zniżkować. Korekty wynoszą około 10 gr/kg. Nie mniej jednak w stosunku do stawek odnotowanych w poprzednią środę ceny wzrosły od 10 do nawet 30 gr/kg.

Jak widać, pomimo tego, że ceny są nadal wyższe niż tydzień temu, to jednak już powoli spadają. Firmy skupujące zwracają uwagę, że raczej należy spodziewać się dalszych obniżek, ponieważ – po pierwsze, nagłe podwyżki zachęciły producentów drobiu do szybkiej sprzedaży, a po drugie, towar importowany z innych krajów jest tańszy i nasz rynek musi temu zjawisku także odpowiedzieć. Przez ostatni tydzień towaru się nagromadziło i trzeba go jak najszybciej sprzedać.

Obecnie najdrożej kurczęta skupują w województwie pomorskim, świętokrzyskim i łódzkim – tutaj stawki wynoszą 3,60 zł/kg, w pozostałych województwach stawki wyrównały się do poziomu około 3,50 zł/kg. 

Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,40 zł/kg.  e-abi

Sprawdź aktualne ceny skupu jaj - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)