Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Drób wreszcie drożeje!

Obrazek

Po dwóch tygodniach trendu zniżkowego w cenach skupu żywca drobiowego wreszcie widać zmiany, i to duże. W stosunku do zeszłego tygodnia ceny wzrosły nawet o 40 gr/kg! Skąd taki trend i jak długo się utrzyma?

Aleksandra Galus19 lutego 2016, 13:19

Dwa tygodnie obniżek musiały w końcu przynieść odwrót kierunku tendencji rynkowych. Dzisiejsza sonda redakcji topagrar.pl potwierdziła tendencję wzrostową. Notowane podwyżki oscylują w granicach 10 do 40 gr/kg, przy czym, przeważają podwyżki rzędu 40 gr/kg.

Czy ta tendencja się utrzyma? Prawdopodobnie tak, jednak nie dłużej niż przez dwa tygodnie – powiedział jeden z przedstawicieli ubojni w województwie łódzkim. Za dwa tygodnie prawdopodobnie ceny spadną z uwagi na większe dostawy drobiu. W tej chwili fermy przywożą małe ilości drobiu do uboju, stąd podwyższona cena. Obecnie widoczna redukcja dostaw wynika z tego, że kilka tygodni temu producenci powstawiali mało kurcząt do kurników (być może w reakcji na wcześniejsze przesycenie drobiem), teraz słychać pogłoski, że ponownie zwiększono ilość wstawionych kurcząt, co zapewne poskutkuje tym, że za dwa tygodnie dostawy ponownie się zwiększą, a cena oczywiście spadnie.
Na dzień dzisiejszy krajowe stawki skupu brojlerów oscylują wokół kwoty około 3,38  zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia oznacza wzrost o 16 gr/kg.     ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)