Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ile kosztują detale do kombajnu?

11.07.2018

Drukuj

Ile kosztują detale do kombajnu?

Artykuł dostępny

Nożyki


Uszkodzenie jednej stalki sprawia, że koszenie nie przebiega sprawnie. Dlatego warto mieć zapasowe elementy, by móc je szybko wymienić. Za nożyk do kos popularnych Bizonów zapłacimy, w zależności od producenta, od 2,5 do niemal 4 zł brutto. Detale do kombajnów John Deere w sieci sklepów Grene kosztują od 4,6 do 6,3 zł brutto. Waryński oferuje m.in. nożyki do kos kombajnów Claas. Najdroższe modele kosztują ok. 5 zł, najtańsze 3,4 zł brutto za sztukę. Nożyk do sprzętu New Holland to wydatek 4,9 zł brutto.

Pasy     

W warsztacie warto mieć także zapasowe paski klinowe. W Bizonach do najczęstszych awarii należy uszkodzenie pasa jezdnego. Za taki element o długości 3200 mm, oznaczony żółtym kolorem, marki Stomil Sanok zapłacimy 320 zł brutto. Model z czerwonym oznaczeniem (pasy wzmacnianie) jest droższy o ok. 40 zł brutto. Pas tego producenta do napędu wytrząsaczy kupimy za ok. 70 zł brutto. Element napędzający przyrząd żniwny (żółty) kosztuje ok. 130 zł brutto. Pas napędu odrzutnika kupimy za ok. 300 zł brutto.

Przegub kulowy

Przeguby marki Waryński przeznaczone do Bizonów kupimy za 40 zł brutto. W Grene najtańszy element do tego modelu kosztuje 23 zł brutto, najdroższy oferowany jest za 76 zł brutto. Zamienniki do maszyn Claas kupimy od 76 zł brutto.

Przycisk kosy   

Przyciski kosy do Bizonów kosztują 5–7 zł brutto. Podkładka pod ten detal to wydatek ok. 1 zł brutto. Przycisk kosy do kombajnów Claas w Internecie kupimy od 7 do 11 zł brutto. W porównywalnym przedziale cenowym kupimy zamienniki do kos kombajnów John Deere.

Bagnety   

Często przyczyną postojów jest uszkodzenie bagnetu. Najtańsze elementy do Bizonów kupimy już od 15 zł brutto. Bagnety Waryńskiego do tych maszyn to wydatek ponad 40 zł brutto. Element pasujący do modelu Rekord tego producenta kosztuje 33,5 zł brutto. Waryński za porównywalną cenę oferuje bagnety do sprzętów innych marek. W sieci Grene bagnety do polskich kombajnów kosztują niespełna 22 zł

r e k l a m a

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii