Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Koniec podwyżek. Drób tanieje

Obrazek

No i mamy koniec podwyżek cen skupu żywca drobiowego. Niektórzy komentują ten fakt mówiąc, że nie za długo te podwyżki trwały. No cóż, to fakt – zaledwie dwa tygodnie. Pocieszające jest to, że redukcje cen odnotowane w tym tygodniu nie zrównały się z poziomem cen sprzed dwóch tygodni. Jeszcze.

Aleksandra Galus22 października 2015, 12:54

Wprawdzie nadal wiele ubojni pozostało przy stawkach sprzed tygodnia jednak przynajmniej połowa ze sprawdzonych przez redakcję topagrar.pl firm obniżyło cenniki o 10-20 gr/kg. Skąd te spadki? W zasadzie nie wszyscy potrafią odpowiedzieć na to pytanie, jednak wielu wskazuje na większe zakłady, które obniżyły ceny. A to właśnie one dyktują trendy cenowe na tym rynku. Wskazuje się też na zastój w handlu wynikający z przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych. Ludzie kupują znicze i kwiaty a nie kurczaki. Raczej. Na rynku żywca drobiowego, podobnie jak w branży jajecznej handel powinien ożywić się przed 11 listopada, czyli za około dwa tygodnie.

Problemów ze skupem i zbytem nie mają mniejsze ubojnie - tym udaje się odebrać tyle żywca, ile są w stanie potem sprzedać. Na dzień dzisiejszy krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty około 3,47  zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia stawki oznacza spadek o około 6 gr/kg. Trzeba zwrócić uwagę, że nadal jest to cena niższa od tej notowanej przed dwoma tygodniami. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,30 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,50 zł/kg w wielu regionach.   ag


Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)