Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

"Kur jest za dużo i na dodatek są małe"

Obrazek

Obecnie obserwowany nadmiar żywca drobiowego, trafiającego na ubój jest prawdopodobnie odpowiedzią na niedobory, jakie miały miejsce jeszcze przed dwoma tygodniami. Niektóre ubojnie zwracają jednocześnie uwagę, że brojlerów wprawdzie jest dużo, ale są to głównie małe sztuki, a te nie zawsze opłaca się ubijać.

Aleksandra Galus23 września 2015, 12:32

Firmy skupujące żywiec drobiowy skorygowały dzisiaj (w dół) swoje cenniki od 5 do 30 gr/kg, mówiąc że było to konieczne z uwagi na nadmiar dostaw żywca. Jednocześnie słychać pogłoski, że w kolejnym tygodniu ceny dalej będą spadać. Niektóre ubojnie wstrzymały dziś skup drobiu, ponieważ uznały, że nie opłaca się ubijać małych kur, tym bardziej, że zbyt jest raczej słaby.Na dzień dzisiejszy krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty około 3,52 zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia stawki oznacza spadek o około 20 gr/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,40 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,60 zł/kg w wielu regionach Polski.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)