Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Na jakie elementy finansowania fabrycznego zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru?

Coraz więcej opcji pojawia się w ofertach finansowania maszyn, przygotowywanych dla rolników. To, co dla klienta najważniejsze, zamyka się w kilku prostych, ale ważnych punktach – oprocentowaniu „0%”, przyjaznych i szybkich procedurach przyznania kredytu, ratach  do oczekiwań. Lista ta powinna być spełniona przez kompleksową oraz otwartą na głos rolnika obsługę instytucji finansowych.

18 grudnia 2020, 06:32
Inwestycja w nową maszynę to zazwyczaj znaczący wydatek dla większości gospodarstw rolnych. Dlatego wszystkie elementy tej inwestycji muszą być dobrze przemyślanie, poczynając od wyboru marki, mocy oraz rodzaju maszyny i jej możliwości, aż po odpowiednio dostosowaną i przygotowaną ofertę finansowania. Aspekt finansowy jest w tym przypadku szczególnie ważny, ponieważ może wpłynąć na ciągłość pracy oraz kondycję całego gospodarstwa rolnego. Producenci mają świadomość tego, jak ważne jest przedstawienie Klientowi oferty, która będzie dla niego nie tylko atrakcyjna, ale także możliwie najbezpieczniejsza. Aby podjąć odpowiednią decyzję, spełniającą oczekiwania gospodarza, należy szczególnie zainteresować się kilkoma istotnymi aspektami planowanego zakupu.

Ważne dla portfela: oprocentowanie 0% i raty dopasowane do oczekiwań

Oferowane przez producentów oprocentowanie kredytu „0%”, stało się już pewnym standardem, szczególnie w branży rolniczej. Bardzo często okazuje się jednak, że nie jest to jedyne rozwiązanie korzystne dla nabywców nowych maszyn. Należy brać pod uwagę również inne elementy tak poważnego przedsięwzięcia finansowego, w tym: ubezpieczenie maszyny, koszty przyznania oraz dalszej obsługi finansowania, kwestię spłaty podatku VAT, a także zabezpieczenie samego kredytu.

Warto oddać głos osobom, które wybrały korzystną ofertą i są zadowolone z dokonanego wyboru. Takim gospodarzem jest Pan Bogusław Kamiński, mieszkający we wsi Cedry Wielkie. Gospodaruje on 100 ha ziemi, przeznaczonych pod produkcję wysokiej jakości materiału siewnego. Pan Bogusław po przeanalizowaniu kilku propozycji, przygotowywanych przez różnych przedstawicieli, sięgnął po ofertę marki CLAAS 0%. Najkorzystniejszym wyborem okazało się finansowanie kombajnu CLAAS Tucano 440, rozłożone na 3 lata w ofercie 4x25%. Ten program finansowania opiera się na założeniu dotyczącym rozłożonej w czasie płatności, pozwalającej na przewidywalne i racjonalne zarządzanie kredytem.

 - Klient wpłaca 25% wartości netto maszyny, a następnie płaci trzy raty roczne w wysokości 25% wartości netto, każda. Rozwiązanie to obejmuje także oprocentowanie „0%”, oznacza to, że od pożyczki nie są odciągane żadne odsetki – wyjaśnia Przemysław Onasz, przedstawiciel CLAAS Financial Services.

Zadowolonym z oferty klientem jest także Pan Błażej Kopczyński,  gospodarujący we wsi Bobrowniki. Dzięki korzystnej propozycji finansowania, został właścicielem kombajnu CLAAS Tucano 420. Modele wyprodukowane w tej serii to nowoczesne maszyny wyposażone w innowacyjne rozwiązania technologiczne. Wykorzystują one m.in. możliwość elektrohydraulicznego przestawiania klepiska z poziomu komputera pokładowego CEBIS. Dodatkowo wyposażone są w rozwiązania, zwiększające efektywność oraz komfort pracy, takich jak szybszy omłot oraz komfortową kabinę. W rozmowie Pan Błażej zwrócił uwagę na elastyczną i przyjazną dla gospodarza ofertę finansowania, w tym gwarantowane oprocentowanie pożyczki na poziomie 0%, a także przejrzyste warunki umowy oraz kompleksową i przyjazną dla klienta obsługę. Dzięki otwartości doradców finansowych, a także indywidualnemu podejściu do klienta, możliwe było dobranie najkorzystniejszej oferty, pozwalającej na dalszą bezpieczną z punktu widzenia zabezpieczenia interesów rolnika, pracę oraz inwestycje.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, a także z uwagi na zmieniające się warunki rynkowe oraz obniżenie poziomu stabilności i płynności w różnych sektorach, CLAAS Financial Services oferuje możliwość finansowania 0% kombajnów, sieczkarni, a także wielkogabarytowych pras kostkujących na okres 3, 4 lub nawet do 5 lat, związanego ze zróżnicowanym poziomem wkładu własnego Klienta. CLAAS zwraca także szczególną uwagę na sposoby finansowania podatku VAT, oferując aż cztery miesiące jego spłacania na tych samych warunkach, czyli 0%.

Przejrzyste zasady: proste i szybkie procedury

Konieczność wypełniania całego pliku dokumentów, napisanych skomplikowanym, prawniczym językiem, zdecydowanie utrudnia podjęcie decyzji dotyczącej finansowania, wzmacnia także poczucie niepewności i nieufności wobec firmy przygotowującej propozycję zakupu. Właśnie dlatego Klienci oczekują umów, zawierających przejrzyste warunki oferty, na którą się decydują, a także szybko postępujących procedur, w których wypełnianie dokumentów oraz dodatkowe czynności administracyjne są ograniczone do minimum.

CLAAS Financial Services rozumie potrzeby oraz oczekiwania klientów, dlatego czas operacji decyzyjnych został znacząco skrócony, a dokumentacja oraz szczegóły finansowania ustalane są przez doradcę bankowego. W celu ułatwienia całego procesu, wszystkie formalności dopełniane są w miejscu zamieszkania klienta, co dodatkowo podnosi jakość współpracy, zdejmując z rolnika konieczność dojazdu do wyznaczonych punktów oraz podejmowanie czasochłonnych czynności urzędowych. Po zamknięciu wszystkich procedur formalnych, ustalany jest termin odbioru maszyny i dopiero na tym etapie Klient wpłaca wkład własny. Całość procesu zajmuje zaledwie kilka dni.

Pan Bogusław Kamiński szczególnie ceni sobie szybki proces decyzyjny oraz przejrzyste zasady finansowania – W moim przypadku wydanie decyzji trwało niebywale krótko! Już następnego dnia otrzymałem informację o pozytywnej weryfikacji wniosku. Zaproponowane warunki były przejrzyste i pozwoliły mi na szybkie podjęcie tak ważnej z punktu widzenia portfela, decyzji. Mimo że przez wiele lat byłem klientem marki New Holland, zaproponowana oferta była na tyle atrakcyjna, że zdecydowałem się na zmianę – podkreśla zadowolony rolnik.

 
Działania z myślą o Klientach – kompleksowa usługa

- Nasza strategia opiera się na elastyczności oraz analizie potrzeb Klientów. W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie wiemy, że kluczem do skutecznej obsługi związanej z ofertą finansowania jest indywidualne podejście do rolników. Na każdym etapie umowy gwarantujemy profesjonalne wsparcie oraz opiekę Regionalnego Kierownika Sprzedaży, którego zadaniem jest przygotowanie i przedstawienie oferty, a także zorganizowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. W branży rolniczej szczególnie istotne jest, aby wybrać wiarygodnego oraz doświadczonego partnera finansującego inwestycję. Producenci maszyn współpracują tylko z najbardziej wiarygodnymi i profesjonalnymi bankami, działającymi na rynku od wielu lat. Przywiązujemy także uwagę do jakości obsługi Klienta, która jest dla nas szczególnie ważna i stanowi element naszej wizji oraz misji. Dzięki temu ryzyko podjęcia złej decyzji jest minimalizowane niemal do zera – mówi Przemysław Onasz z CLAAS Financial Services.

Wieloletnie doświadczenie w obsłudze Klienta, a także dokładna analiza obejmująca oczekiwania rolników, zaplecze instytucjonalne, a także możliwości, które pomogą w dokonywaniu bezpiecznych oraz opłacalnych inwestycji, stanowią ważny element strategii finansowania oraz współpracy z rolnikami, przygotowanej przez firmę CLAAS. W celu ułatwienia i przyspieszenia procedur oraz decyzji dotyczącej finansowania, wprowadzono łańcuch działań, w którym autoryzowany Dealer marki CLAAS, umówi rolnika z doradcą po stronie CLAAS Financial Services. Wachlarz produktów znajdujących się w ofercie obejmuje: finansowanie fabryczne, leasing, pożyczkę, najem, a także finansowanie kosztów serwisów, oraz części zamiennych.


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)