Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Na rynku trzody zapowiada się stabilizacja?

Obrazek

Rozbieżności cenowe są nadal dość duże, ale w porównaniu z ubiegłym tygodniem stawki skupu praktycznie się nie zmieniają. Stabilizacja na rynku trwa i - jak przewidują przedstawiciele rzeźni – będzie trwała także w najbliższych dniach.

23 lutego 2017, 14:16

Na rynku wieprzowiny obserwujemy wyraźne zróżnicowanie cen skupu, chociaż stawki w wielu miejscach pozostały na tym samym poziomie, co tydzień temu.

W Niemczech bez zmian
Od blisko miesiąca notowania na niemieckiej giełdzie nie uległy zmianie. Cena za wbc to nadal 1,52 euro/kg. Niedawne zablokowanie eksportu mięsa z dwóch niemieckich zakładów do Chin, które miało zwiększyć ilość mięsa na polskim rynku raczej nie wpłynęło na krajowe stawki.

Rzeźnie prognozują spokój
Przedstawiciele skupów, w których nieznacznie obniżono ceny przewidują, że te mogą w przyszłym tygodniu delikatnie wzrosnąć. To sprawi, że rzeźnie oferujące mniej za świnie wrócą do zeszłotygodniowych stawek.

Mimo delikatnego spadku wartości euro, dopóki notowania na niemieckiej giełdzie się nie zmienią i u nas cenniki pozostaną takie same.

Czarne chmury zza wschodniej granicy
Agencja Biełta poinformowała, że białoruskie ministerstwo rolnictwa i wyżywienia postanowiło wprowadzić czasowe ograniczenia importu wieprzowiny z części Polski i Rosji w związku z trwającym afrykańskim pomorem świń.

Zakaz ma dotyczyć województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Wstrzymany jest import żywych zwierząt, wieprzowiny i produktów jej przetwórstwa, jak również wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego i mięsa dzików.

Jak do tej pory nic nie wskazuje na to, że restrykcje zza wschodniej granicy wpływają na stawki w Polsce.

Notowania podobne jak tydzień wcześniej
Najwyższa cena za żywiec wieprzowy odnotowana przez redakcję „top agrar Polska” to 5,00 zł za kg w województwach mazowieckim i łódzkim. Najniższe stawki zanotowaliśmy na pomorzu – 4,30 zł za kg.

Średnio za żywiec wieprzowy rolnik otrzyma o 4 gr więcej niż przed tygodniem – 4,64 zł/kg. Cena za wbc to średnio 6,05 zł/kg w klasie E, 5,71 zł/kg w klasie U i 5,33 zł/kg w klasie R.   al

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - sonda cenowa!

 


Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy