Reklama zniknie za 11 sekund

Po Wielkanocy ceny do góry

Obrazek

Po dwóch tygodniach obniżek cen żywca drobiowego przed świętami, teraz nastąpiły delikatne podwyżki o około 5-10 gr/kg.

Aleksandra Galus9 kwietnia 2015, 11:36

Hodowcy starają się chwycić byka za rogi i stawki podnoszą, jednak ubojnie mają wątpliwości, czy uda się im utrzymać dłużej takie ceny.

Przed Wielkanocą zarówno hodowcy, jak i ubojnie bardzo narzekały na słaby ruch w handlu. Sytuacja w zasadzie niewiele się poprawiła. Nadal wiele województw nie odczuwa większego ożywienia popytu. O ile hurtownie, które teraz święcą pustkami mięso kupują, o tyle drób na sklepy praktycznie w ogóle nie idzie. Zdaniem wielu, sklepy nadal są przepełnione mięsem, które zakupiły wcześniej – takiego zdania są punkty skupu w województwie wielkopolskim i śląskim. Do tej opinii przychylają się także przedsiębiorcy w pomorskim, którzy potwierdzają, że faktycznie hurtownie bardzo chętnie kupują. Na brak handlu nie narzeka jedynie województwo mazowieckie.

Większość ubojni skorygowała swoje cenniki o około 5-10 gr/kg do góry, a pozostałe pozostały przy stawkach sprzed tygodnia. Raczej żaden z zakładów nie obniżył stawek.
 
Aktualne ceny skupu żywca oscylują wokół kwoty około 3,50 zł/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,40 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,60 zł/kg oferowana w województwie pomorskim.  e-abi

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)