Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Przed świętami niewiele się zmieni

Obrazek

Od zeszłego tygodnia ceny wyraźnie spadają. W tym tygodniu gdzieniegdzie nawet o 30 gr/kg, ale na ogół przed świętami firmy skupujące żywiec drobiowy (brojlery) postanowiły nie zmieniać swoich cenników, wyrównując tym samym do średniej krajowej, wynoszącej około 3,50 zł/kg.

Aleksandra Galus1 kwietnia 2015, 11:38

Wielu przedsiębiorców handlujących drobiem liczyło, że w okresie przedświątecznym ceny drobiu będą nieco wyższe jednak tak się nie stało. Obecnie drobiarze prognozują, że stawki za drób na pewno pójdą w górę przed weekendem majowym, kiedy to też rozpoczynie się sezon grillowy. Póki co, przed świętami, ubojnie raczej nie planują większych zmian, co oznacza także, że nie należy spodziewać się podwyżek cenników w tym okresie. Na rynku nadal bardzo odczuwalny jest nadmiar kurcząt, przez co narzeka wiele ubojni w większości województw w Polsce. Na brak handlu nie narzeka jedynie województwo świętokrzyskie.

Aktualne ceny skupu żywca oscylują wokół kwoty około 3,50 zł/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,40 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,55 zł/kg oferowana w województwie podlaskim.  e-abi

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)