Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Święta za pasem, a ceny jaj spadają

Obrazek

Ostatnie dwa tygodnie w skupie jaj spożywczych charakteryzowały się niewielkimi zmianami, mimo iż święta praktycznie tuż, tuż.

Aleksandra Galus18 marca 2015, 11:06

Różnica w cenach skupu w skali miesiąca nie była zbyt duża, zmiany były raczej mało dynamiczne. W tym tygodniu jednak ceny skupu jaj spożywczych klasy M i L zostały obniżone w stosunku do stawek sprzed weekendu.

Choć korekty nie są duże, bo na ogół wynoszą 1gr/szt., to jednak trzeba przyznać, że fakt zbliżających się świąt wielkanocnych, jak do tej pory, nie bardzo wpłynął zwiększenie ruchu w handlu jajami oraz ich stawkami.

W wielu regionach firmy skupujące jaja narzekają i mówią, że w tym roku „jakoś tak nie czuć świąt”. Są jednak regiony, gdzie firmy skupujące mówią, że mają całkiem sporo propozycji sprzedaży jaj, ale też przyznają, że nie od wszystkich skupują. Wygląda na to, że podaż jest, ale z popytem nieco gorzej – sugerują niektóre firmy. Aktualne średnie stawki wynoszą około 0,22 zł dla jaj klasy M i 0,24 zł dla jaj klasy L. Za jaja klasy M zakłady skupujące oferują minimalnie 0,22 zł/szt. i maksymalnie 0,23 zł/szt. Za jaja klasy L płaci się od 0,25 do 0,29 zł/szt.  Większe spadki, bo rzędu około 2 gr/szt., zostały odnotowane w przypadku cen jaj klas skrajnych, czyli tych największych oraz najmniejszych.  e-abi

Sprawdź aktualne ceny skupu jaj - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)