Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Ten rok jest gorszy

Obrazek

- Ten rok jest gorszy od poprzedniego – mówią zgodnie firmy zajmujące się skupem jaj spożywczych. Szczególnie trudna sytuacja jest w obrocie hurtowym jajami.

Aleksandra Galus26 marca 2015, 06:13

Obecnie ceny skupu jaj spożywczych klasy M i L na ogół są niższe w stosunku do stawek sprzed tygodnia. Najwyraźniej podwyżki zauważalne jeszcze w ubiegłym tygodniu (głównie jaj klasy M) okazały się tylko chwilowe. Wszechobecny brak towaru nadal jest widoczny i daje o sobie znać. Niektórzy przedsiębiorcy mieli nadzieję, że na krótko przed świętami handel bardziej się ożywi. To jednak nie nastąpiło. Przedstawiciele punktów skupu mówią, że o ile na sklepy jaja jeszcze jako tako idą, to do handlu hurtowego już dużo trudniej – takie opinie słychać szczególnie w województwie wielkopolskim i łódzkim. W tym ostatnim mówią wręcz o całkowitym zastoju.

W najbliższym czasie nie zapowiada się, aby warunki rynkowe uległy poprawie. Biorąc pod uwagę fakt, że po Wielkanocy zawsze następuje dołek w sprzedaży jajami, handlarze i rolnicy już teraz obawiają się o swoje zyski.

Aktualne średnie stawki wynoszą około 0,22 zł dla jaj klasy M i 0,24 zł dla jaj klasy L. Za jaja klasy M zakłady skupujące oferują minimalnie 0,21 zł/szt. i maksymalnie 0,23 zł/szt. Za jaja klasy L płaci się od 0,23 do 0,29 zł/szt.  e-abi

Sprawdź aktualne ceny skupu jaj - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)