Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Tuszki tanieją, więc w skupie także tną

Obrazek

Jeszcze przed tygodniem pisaliśmy, że za żywiec drobiowy ubojnie płacą dostawcom trochę więcej. Tym czasem okazuje się, że radość hodowców nie trwała długo, bo od poniedziałku ubojnie korygują cenniki skupowe w dół.

Aleksandra Galus24 lutego 2016, 13:06

Od kilku dni w kraju zakłady skupujące żywiec drobiowy (brojlery) regularnie, choć w niewielkim stopniu, korygują cenniki im minus, ponieważ takich poprawek dokonują też podmioty skupujące tuszki. Jednocześnie od kilku dni ofert sprzedaży drobiu ze strony ferm także jest dużo. Te wszystkie czynniki powodują, że ceny skupu także są redukowane. Wprawdzie niektóre ubojnie mówią, że na przyszły tydzień mają mniej zamówień, ale czy to przełoży się także na wzrost cen? – Trudno już dziś to przewidzieć, jeśli tuszki będą dalej tanieć, to nie ma szans, żeby podnieść w przyszłym tygodniu ceny skupu – powiedział przedstawiciel ubojni w województwie śląskim.  

Tymczasem z przeprowadzonej przez redakcję topagrar.pl sondy cenowej wynika, że średnia cena skupu brojlerów wynosi 3,42 zł/kg.  agPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)