Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Ubojnie masakrują małe kurczaki

Obrazek

Obecnie już drugi tydzień ceny skupu brojlerów lecą w dół. Firmy skupujące narzekają na bardzo małe kury, które przyjeżdżają do uboju oraz na słaby zbyt – i to mimo zbliżającego się w sobotę święta.  Ceny trzeba było obciąć nawet o 40 gr za kilogram.

Aleksandra Galus12 sierpnia 2015, 12:59

Już od zeszłego tygodnia prawie wszystkie ubojnie narzekają na wyjątkowo niski zbyt. Hurtownie i sklepy nie chcą kupować, bo i klienci nie są zainteresowani kupowaniem mięsa. W takie upały większość ludzi nie chce gotować, a sprzedaż mięsa na grilla nie nadgoni osłabienia popytu na drób. Dużym problemem jest też bardzo mały kurczak, kierowany do uboju. Fermiarze boją się upałów. Duże kury już się skończyły i teraz przywożą te małe, zanim wyzdychają – tłumaczą punkty skupu. – Jeszcze wczoraj ubijaliśmy całkiem spore kury, a dzisiaj i jutro mają już przyjechać jakieś małe sztuki – mówi przedstawiciel działu surowcowego jednej z firm. 

Krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty 3,50-3,60 zł/kg, w stosunku do ubiegłego tygodnia stawki te są niższe o 10-40 gr/kg, ale jednocześnie o około 10 gr/kg wyższe od stawek notowanych w poniedziałek i we wtorek. Przed świąteczną sobotą można spodziewać się, że ceny delikatnie zostaną podniesione. Stawka ta powinna się utrzymać jeszcze w poniedziałek, ale od środy ubojnie zapowiadają dalsze obniżki.

Aktualna średnia cena za kilogram drobiu wynosi 3,65 zł i jest o 20 gr niższa niż tydzień temu. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,50 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,60 zł/kg w większości kraju.   ag

Fot. A. Kurek

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)