Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

W skupie świń mała stabilizacja

Obrazek

Ubiegłotygodniowa huśtawka cenowa nie pozostawiła po sobie żadnych śladów. Obecnie stawki skupu żywca wieprzowego wyraźnie się ustabilizowały. Większość ubojni pozostała przy cennikach sprzed tygodnia. Mało która firma zdecydowała się na obniżkę ceny. A jeśli już to zrobiła, to raczej po to, by wyrównać do średniej krajowej wynoszącej około 4,70 zł/kg.

Aleksandra Galus23 lipca 2015, 13:03

W handlu żywcem wieprzowym w tej chwili jest raczej spokojnie, choć w niektórych rejonach Polski zakłady mówią o nieco mniejszych dostawach świń z uwagi na upały. Jednak większość ubojni ma już rozplanowane zakupy świń i raczej nie notują deficytu świń.

Na dzień dzisiejszy, średnia cena skupu żywca wieprzowego wynosi 3,99 zł/kg, natomiast za klasę E 5,35 zł/kg. Jednak działy skupujące podkreślają, że podane przez nich ceny są uśrednione. Wiadomo, że stawka zależy od jakości dostarczanej świni, ilości towaru i wielu innych czynników.

W sprawdzonych przez „top agrar Polska” zakładach skupujących za żywiec wieprzowy płaci się maksymalnie od 3,50 do 4,50 zł/kg. Najwyższa stawka za klasę E to 5,66 zł/kg w województwie warmińsko-mazurskim, a najniższa to 5,05 zł/kg w województwie podkarpackim.  ag

Zobacz aktualne ceny skupu tuczników w kraju!

Fot. A. KurekPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)