Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Wydajne rozrzutniki obornika Tytan

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów nawożenia jest wykorzystywanie nawozów organicznych. Jednak do ich aplikacji potrzebny jest sprzęt. Chcąc wymienić swój wysłużony rozrzutnik na nowy można zapoznać się z ofertą Unii.

Paweł Twardowski31 grudnia 2018, 06:29
Nasz największy producent sprzętu rolniczego oferuje m.in. rozrzutniki z serii Tytan. Są to maszyny z tzw. szeroką skrzynią o ładowności nominalnej od 14 do aż 20 ton. Na jej dnie pracuje podwójny przenośnik listwowo-łańcuchowy. Średnica materiału, z którego wykonano ogniwa łańcucha wynosi 14 mm. Napęd przenośnika jest hydrauliczny, co umożliwia bezstopniową regulację dawki.

Nawóz na powierzchni pola rozdrabnia i rozrzuca jeden z kilku wariantów adapterów. W ofercie jest 2- i 4-bębnowy pionowy model oraz poziomy adapter wspierany przez talerze rozrzucające. W zależności od zastosowanego modelu szerokość pracy Tytanów mieści się w zakresie od 5 do 24 m. Adapter napędzany jest od WOM ciągnika o obrotach 1000 obr./min. Przed nim znajduje się sterowana hydraulicznie zasuwa odgradzająca skrzynię od wirujących elementów.

Całość konstrukcji wparta jest na tandemowym układzie jezdnym z szerokim niskociśnieniowym ogumieniem. Największy przedstawiciel serii ma podwozie tridemowe. Aby podczas jazdy po nierównościach wstrząsy nie były przenoszone na ciągnik dyszel wyposażony jest w amortyzator. W standardzie Tytany mają jednoobwodową instalację hamulcową oraz szerokokątny wał przegubowo-teleskopowy.

Cena najmniejszego rozrzutnika Tytan w wersji podstawowej zaczyna się od 122 tys. zł netto.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)